Scroll
kapela_plato pred cervijo

Skoraj tri desetletja Glasbe z vrtov sv. Frančiška

V mesecu maju in juniju odmeva Glasba z vrtov svetega Frančiška, umeščena v prijetno okolje Frančiškanskega samostana Kostanjevica v Novi Gorici. Duhovno moč tega izjemnega kulturnozgodovinskega bisera, ki se dviguje na markantni točki nad Novo Gorico in se obenem spogleduje s sosednjo Gorico, že več kot petindvajset let dodatno bogatimo z vokalno in instrumentalno glasbo. V času, ko se zunaj na prijetnem dvorišču Frančiškanskega samostana bohotijo očarljive in dišeče burbonke, v samostanski cerkvi, največkrat pa v dvorani frančiškanskega samostana odzvanjajo harmonije cikla Glasba z vrtov sv. Frančiška. Vizijo, ki smo si jo bili zadali ob začetku snovanja pričujočega cikla, nadaljujemo v obliki izbranih glasbenih večerov, s pomočjo katerih promoviramo slovensko in ožje goriško, zamejsko in italijansko glasbeno (po)ustvarjalnost. Letos bo tako na sporedu 6 koncertov.

KAPELA-burbonke

Glasbeniki »goriških vrtov« z obeh strani meje

Pri oblikovanju cikla črpamo iz bazena že uveljavljenih domačih in italijanskih glasbenikov ter predvsem bazena mladih glasbenih talentov, zlasti tistih z naših »goriških vrtov« z obeh strani meje, ki se šele uveljavljajo in si utirajo pot na koncertne odre. Ti brezplačni glasbeni dogodki, ki vedno pritegnejo številne obiskovalce, so tako priložnost za promocijo slovenske glasbene ustvarjalnosti ter ohranjanje in promocijo glasbene dediščine zgodovinsko povezanih mest

Nove Gorice in Gorice. Prav tako so koncerti Glasbe z vrtov sv. Frančiška, v sklopu katerih občasno ponujamo tudi brezplačne vodene oglede grobnice Burbonov in Škrabčeve knjižnice, sijajna priložnost za druženje ljudi tega posebnega čezmejnega območja, kjer se stikajo različni narodi in prepletajo različne kulture.

Barbara Poša Belingar
Odnosi z javnostmi, organizacija in
koordinacija kulturnih programov

E: pr@kulturnidom-ng.si

Blagajna

E: blagajna@kulturnidom-ng.si

Vtisi nastopajočih znotraj cikla Glasba z vrtov sv. Frančiška

“V veselje in zadovoljstvo nam je bilo igrati v prelepi dvorani samostana idilične Kostanjevice v Novi Gorici! Hvala lepa za vaše gostoljubje.”
Trio Rupnik – Manca, Nejc in Anže
8. maj 2018
“Me siento maravillado y agradecido de haber podido tocar en un lugar tan especial… siento que fue el lugar indicado para tocar especialmente el Trio Op. 70 No. 1 de Beethoven. Espero volver pronto y poder apreciar más en detalle la historia y la atmosfera. Hvala!”
José Andrés Navarro, pianist (Trio Art z Veroniko Brecelj, violinistko in Dorottyo Standi, violončelistko)
5. junij 2018
“Sveti Frančišek – polna dvorana ljudi, ki Guštirajo. Hvala!”
GUŠTIRANJE GLASBE IN POEZIJE – prepletanje avtorske glasbe Anžeta Vrabca in poezije primorskih ustvarjalcev.
14. junij 2018
“Lepa priložnost za mlade, še uveljavljajoče se ustvarjalce, da pripravijo samostojen koncert in se predstavijo občinstvu. Krasno okolje cvetočega samostana in zelo prijetna dvorana za petje, prav tako tudi zelo lepo poskrbljeno za izvajalce.”
Rebeka Pregelj, sopranistka
14. maj 2019
“Za nami je lep pevski večer z izvrstno sopranistko Rebeko Pregelj. Kot njen pianist z Akademije za glasbo v Ljubljani, sem zelo vesel, da se je lepo predstavila v čudovitem samostanskem ambientu in seveda ob tako številčni in hvaležni publiki, ki naju je bodrila skozi cel recital. Iskrena hvala organizatorjem za tako lep večer. Pohvala vsem v želji, da bo tradicija tovrstnih koncertov tekla še naprej. Hvala za prijetno druženje!”
Tadej Podobnik, pianist
14. maj 2019
“Hvala za organizacijo koncerta in prijetno druženje ob vodnjaku. Upamo, da se ob podobni priložnosti zopet srečamo. Posebna zahvala skladatelju Bojanu Glavini za obisk koncerta in koristne napotke za izvedbo njegovega dela.”
Sanja Repše, violončelistka
21. maj 2019
“Prisrčno, gostoljubno, umetniško… pravi užitek za razvajanje s kitaro. Hvala !”
Marko Feri, kitarist
21. maj 2019