Kulturni dom Nova Gorica, Bevkov trg 4, SI-5000 Nova Gorica

T: + 386 5 335 40 10

Group 10708

Glasbena mladina Nova Gorica

Glasbena mladina Nova Gorica

Glasbena mladina Nova Gorica

Glasbena mladina Nova Gorica

Glasbena mladina Nova Gorica

Glasbena mladina Nova Gorica

Glasbena mladina Nova Gorica

Glasbena mladina Nova Gorica

Kulturni dom Nova Gorica že vrsto let tesno sodeluje z Zvezo Glasbene mladine Slovenije pri oblikovanju posebnih programov za otroke in mladino. Z njimi vzgajamo mlade poslušalce s komentiranimi koncertnimi programi različnih glasbenih zvrsti, hkrati pa omogočamo mladim, še ne uveljavljenim glasbenikom nastopanje na koncertnem odru. V letu 2022 si je 111 izvedb 33-ih različnih glasbenih programov ogledalo 4.653 otrok. Zgovorna številka priča o zglednem sodelovanju Kulturnega doma Nova Gorica s sosednjimi občinami, pa tudi o veliki naklonjenosti ravnateljev in glasbenih pedagogov, ki skupaj z nami opravljajo dragoceno ter zahtevno poslanstvo vzgoje in izobraževanja mladih na glasbenem področju. Po številu organiziranih koncertov za mlade je Kulturni dom Nova Gorica krepko v slovenskem vrhu, takoj za Glasbeno mladino ljubljansko.

Kontakt in informacije

 

Martina Mavrič, koordinator programa Glasbena mladina
T: 05 335 40 10
E: uprava@kulturnidom-ng.si

Ponedeljek, 3. april 2023
ob 9.00, Mala dvorana KDNG za OŠ Šempas
Baročni džubox
Urška Cvetko, Mojca Jerman, Izidor Erazem Grafenauer

 

Torek, 4. april 2023
ob 9.40 in 10.40, OŠ Miren
Baročni džubox
Urška Cvetko, Mojca Jerman, Izidor Erazem Grafenauer

Torek, 7. marec 2023
ob 9.20, Vrtec Biljana
ob 11.10, Vrtec Kojsko
Gozdorajanje: z zgodbami in pesmijo v gozd
Mateja Fi in Renata Lapanja

 

Četrtek, 9. marec 2023
ob 8.45, Vrtec Kanal
ob 11.10, Vrtec Solkan
Gozdorajanje: z zgodbami in pesmijo v gozd
Mateja Fi in Renata Lapanja

 

Četrtek, 9. marec 2023
ob 8.50, OŠ Branik
ob 11.45, POŠ Grgar
Z glasom in ljudsko pesmijo od Prekmurja do morja
Mateja Fi

Sreda, 1. februar 2023
ob 9.55, OŠ Čepovan
Igrajmo se s plesom!
Etnika in Šola ljudskega plesa – Mojca Leben

 

Petek, 3. februar 2023
ob 8.05, OŠ Alojza Gradnika Dobrovo
Zapiskaj, zapleši, zapoj!
Marino Kranjac

 

Ponedeljek, 13. februar 2023
ob 8.50, OŠ Solkan
ob 11.40, OŠ Kanal
Glas, ritem, beseda, rap
Murat in Jose

 

Torek, 14. februar 2023
ob 8.20, OŠ Dornberk
ob 10.45, OŠ Kozara
Glas, ritem, beseda, rap
Murat in Jose

 

Torek, 14. februar 2023
ob 8.55 in 10.00, OŠ Alojza Gradnika Dobrovo
Boomwhackers – kul glasbene cevi
Jaka Strajnar

 

Sreda, 15. februar 2023
ob 9.15, OŠ Frana Erjavca Nova Gorica
Ljudski ples, kaaaj pa je to!?
Zavod Etnika in Šola ljudskega plesa

 

Sreda, 15. februar 2023
ob 8.15, 9.05 in 10.05, OŠ Frana Erjavca Nova Gorica
Boomwhackers – kul glasbene cevi
Jaka Strajnar

 

Četrtek, 16. februar 2023
ob 8.50 in 9.55 in 10.50, OŠ Kanal
Fantastični orkester
Jaka Strajnar

 

Petek, 17. februar 2023
ob 8.50, POŠ Kal
Fantastični orkester
Jaka Strajnar

Petek, 17. februar 2023
ob 10.45, OŠ Čepovan
Cajon – otroška tolkalna delavnica
Jaka Strajnar

 

Ponedeljek, 20. februar 2023
ob 8.20 in 9.10, OŠ Dornberk
Fantastični orkester
Jaka Strajnar

 

Ponedeljek, 20. februar 2023
ob 10.10, OŠ Dornberk
Boomwhackers – kul glasbene cevi
Jaka Strajnar

 

Torek, 21. februar 2023
ob 9.55 in 10.45, OŠ Solkan
Boomwhackers – kul glasbene cevi
Jaka Strajnar

 

Torek, 21. februar 2023
ob 8.00 in 8.50, OŠ Solkan
Cajon – otroška tolkalna delavnica
Jaka Strajnar

 

Sreda, 22. februar 2023
ob 9.10, OŠ Dornberk
Ljudski ples, kaaaj pa je to!?
Zavod Etnika in Šola ljudskega plesa

 

Četrtek, 23. februar 2023
ob 8.50, OŠ Solkan
Ljudska glasbila sveta
Danijela Jerković in Alojz Studen – Luj

 

Ponedeljek, 27. februar 2023
ob 8.50, OŠ Solkan
ob 11.05, Frana Erjavca Nova Gorica – v Mali dvorani Kulturnega doma Nova Gorica
Afriške zgodbe
Max Zimani, Dalanda Diall, Ana Vipotnik, Damir Mazrek

 

Torek, 28. februar 2023
ob 8.55, OŠ Alojza Gradnika Dobrovo
Afriške zgodbe
Max Zimani, Dalanda Diall, Ana Vipotnik, Damir Mazrek

Petek, 13. januar 2023
ob 8.50, OŠ Solkan
Slovenski skladatelji
Iztok Kocen, klavir; Miha Firšt, kontrabas

 

Torek, 17. januar 2023
ob 8.00, OŠ Kozara
ob 10.45, OŠ Čepovan
Tolkalni krog
Franci Krevh

 

Torek, 17. januar 2023
ob 8.15, OŠ Frana Erjavca Nova Gorica
Zapiskaj, zapleši, zapoj!
Marino Kranjac

 

Četrtek, 19. januar 2023
ob 8.50 in 10.00, OŠ Ivana Roba Šempeter
Boomwhackers – kul glasbene cevi
Jaka Strajnar

 

Petek, 20. januar 2023
ob 8.15, OŠ Frana Erjavca Nova Gorica
Zapiskaj, zapleši, zapoj!
Marino Kranjac

 

Petek, 20. januar 2023
ob 8.20, POŠ Prvačina
Cajon – otroška tolkalna delavnica
Jaka Strajnar

 

Petek, 20. januar 2023
ob 10.10, POŠ Prvačina
Boomwhackers – kul glasbene cevi
Jaka Strajnar

 

Ponedeljek, 23. januar 2023
od 8.15 dalje (3 izvedbe), OŠ Frana Erjavca Nova Gorica
ob 10.45, OŠ Čepovan
Tolkalni krog
Franci Krevh

 

Ponedeljek, 23. januar 2023
ob 8.50, OŠ Šempas
ob 10.45, OŠ Kozara
Čmrljevite zgodbice
Mateja Perpar (glas, kitara, pesmice in pravljice), Bojan Šen (kitara, mandolina, tolkala), Vid Sark (bas, flavta, kitara, tolkala)

 

Torek, 24. januar 2023
ob 8.15, OŠ Frana Erjavca Nova Gorica
Zapiskaj, zapleši, zapoj!
Marino Kranjac

 

Torek, 24. januar 2023
ob 9.00, Vrtec Rastja Branik
ob 11.15, OŠ Dorberk in POŠ Prvačina
Čmrljevite zgodbice
Mateja Perpar (glas, kitara, pesmice in pravljice), Bojan Šen (kitara, mandolina, tolkala), Vid Sark (bas, flavta, kitara, tolkala)

 

Torek, 24. januar 2023
ob 9.05 in 10.05, OŠ Frana Erjavca Nova Gorica
Zgodba na gumbe
Urška Cvetko in Andraž Jug (Gledališče Zapik)

 

Torek, 24. januar 2023
ob 10.45, OŠ Solkan
Vrana in glasba
Bernarda Gašperčič (igralka) in Jaroslav Cafera (violončelist in igralec)

 

Sreda, 25. januar 2023
ob 9.00, Vrtec Kojsko
ob 10.45, Vrtec Dobrovo
Čmrljevite zgodbice
Mateja Perpar (glas, kitara, pesmice in pravljice), Bojan Šen (kitara, mandolina, tolkala), Vid Sark (bas, flavta, kitara, tolkala)

 

Ponedeljek, 30. januar 2023
ob 8.20, OŠ Dornberk
Cajon – otroška tolkalna delavnica
Jaka Strajnar

 

Ponedeljek, 30. januar 2023
ob 10.10 in 11.15, OŠ Dornberk
Cajon – škatla, polna ritma
Jaka Strajnar

 

Torek, 31. januar 2023
ob 8.00, OŠ Kanal
Zapiskaj, zapleši, zapoj!
Marino Kranjac

Petek, 2. december 2022
ob 10.00, OŠ Ivana Roba Šempeter
Orkester izvirnih inštrumentov
Peter Kus in Gregor Horvat

 

Ponedeljek, 5. december 2022
ob 8.50, POŠ Kostanjevica
ob 10.40, OŠ Miren
Kralj Matjaž
Glasbeno–pripovedovalska skupina BAJATE

 

Torek, 6. december 2022
ob 8.50, POŠ Bilje
Kralj Matjaž
Glasbeno–pripovedovalska skupina BAJATE

 

Sreda, 7. december 2022
ob 9.30, Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
OŠ Kozara Nova Gorica, OŠ Solkan, POŠ Grgar in POŠ Trnovo
ob 10.45, Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
Vrtec Nova Gorica
Otroška plesna pravljica OBJEMI DREVO!
KATJA DANCE COMPANY

Četrtek, 8. december 2022
ob 10.30 in 11.30, OŠ Ivana Roba Šempeter
Afriške zgodbe
Max Zimani, Dalanda Diall, Ana Vipotnik, Damir Mazrek

 

Torek, 13. december 2022
ob 8.50 in 9.55, OŠ Deskle
Fantastični orkester
Jaka Strajnar

 

Torek, 13. december 2022
ob 9.30, Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
OŠ Milojke Štrukelj Nova Gorica, OŠ Solkan in OŠ Deskle
ob 10.45, Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
OŠ Kozara Nova Gorica in OŠ Solkan
Adi Smolar, slovenski kantavtor in pesnik

 

Torek, 20. december 2022
ob 8.50, POŠ Vrtojba
ob 10.30, POŠ Vogrsko
Cajon – otroška tolkalna delavnica
Jaka Strajna

Ponedeljek, 21. november 2022
ob 9.00, Vrtec Miren
ob 11.00, Vrtec Bilje
Čmrljevite zgodbice
Mateja Perpar (glas, kitara, pesmice in pravljice), Bojan Šen (kitara, mandolina, tolkala), Vid Sark (bas, flavta, kitara, tolkala)

 

Ponedeljek, 21. november 2022
ob 8.50 in 10.00, OŠ Ivana Roba Šempeter
Najlepše Bitenčeve z Orffovimi inštrumenti
Blaž Rojko

 

Torek, 22. november 2022
ob 8.50 in 10.00, POŠ Vrtojba
Najlepše Bitenčeve z Orffovimi inštrumenti
Blaž Rojko

 

Torek, 22. november 2022
ob 9.00, Vrtec Kostanjevica
ob 11.00, Vrtec Opatje selo
Čmrljevite zgodbice
Mateja Perpar (glas, kitara, pesmice in pravljice), Bojan Šen (kitara, mandolina, tolkala), Vid Sark (bas, flavta, kitara, tolkala)

 

Ponedeljek, 28. november 2022
ob 8.50 POŠ Vogrsko
Najlepše Bitenčeve z Orffovimi inštrumenti
Blaž Rojko

 

Torek, 29. november 2022
ob 8.00 in 8.50, OŠ Ivana Roba Šempeter
Cajon – otroška tolkalna delavnica
Jaka Strajnar

 

Sreda, 30. november 2022
ob 10.00, Vrtec Kanal
Glasbeno potovanje po svetu!
Danijela Jerković in Alojz Studen – Luj

Torek, 4. oktober 2022
ob 10.00, Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
Darilo KDNG ob tednu otroka
Črtek v mestu
Gledališče KU-KUC

Program omogočajo

Mogoče vas zanima tudi …