3. 9. / sobota / 20.00

ETNOPLOČ TRIO

cerje_ronki_kolaž

O projektu Zvoki miru / I suoni della pace / Sounds of Peace

“Mir je v naših rokah: ustvarja se s tisočerimi malimi dejanji vsakdanjega življenja.”
Roger Etchegaray

Eno takih dejanj je tudi naš projekt Zvoki miru, ki je plod čezmejnega sodelovanja ter povezovanja različnih kulturnih in turističnih akterjev iz Slovenije in Italije. Projekt vključuje dvodnevni pohod po Poti miru, po slovenskem in italijanskem Krasu (Cerje in Dolina bersaljerjev pri

hribu Sei Busi – Ronke), ki ga bomo obogatili z dvema  koncertoma glasbenikov, ki delujejo ali izhajajo iz našega goriškega območja z obeh strani meje. Ta prostor je v preteklosti zaznamovalo veliko različnih zgodb, tudi tragičnih, ki so del naše zgodovine. Sedaj je čas, da širimo zgodbe o miru, sploh ker kot lahko vidimo iz dnevnega dogajanja po svetu, ta sploh ni tako samoumeven. Projekt je nastal v sodelovanju z našim dolgoletnim čezmejnim partnerjem Društvo Progetto Musica iz Vidma in Zavodom Miren Kras.

Barbara Poša Belingar
Odnosi z javnostmi, organizacija in
koordinacija kulturnih programov

E: pr@kulturnidom-ng.si