31. 5. / Torek / 20:00

Dvorana Frančiškanskega samostana Kostanjevica

LARA FORTUNAT, harmonika
KLEMEN ŠUBIC, klavir

Tokratni koncert ponuja recitala dveh nadarjenih mladih glasbenikov. V prvem delu bo nastopila tolminska harmonikarka Lara Fortunat, v drugem delu pa se bo na klavirju predstavil ljubljanski pianist goriških korenin Klemen Šubic.

Lara Fortunat je začela harmoniko igrati pri osmih letih v razredu A. Ipavca na Glasbeni šoli Tolmin. Od leta 2014 sodeluje tudi v harmonikarskem orkestru GŠ Tolmin, poleg tega je zadnje dve leti še članica jazz komorne zasedbe GŠ Tolmin. Trenutno obiskuje 3. letnik Gimnazije Tolmin. Udeležila se je že več regijskih, državnih in mednarodnih tekmovanj, kjer je prejela več priznanj ter nagrad. Med drugim se je kar petkrat udeležila mednarodnega tekmovanja mladih glasbenikov Euritmia v Povolettu. Tam je bila najuspešnejša leta 2019, ko ji je žirija podelila 100 točk in je tako zasedla absolutno prvo mesto v svoji kategoriji. Junija 2021 je izdala svojo prvo zgoščenko z naslovom To do a mistake.

Program:

Johann Pachelbel (1653-1706)
Ciaccona f mol

Václav Trojan (1907-1983)
Porušena Katedrala

Lara Fortunat (2005-)
To do a Mistake

Franck Angelis (1962-)
Interieur

Isaac Albeniz (1860-1909)
Asturias

Klemen Šubic je dijak 3. letnika Bežigrajske gimnazije v Ljubljani in učenec klavirja v Glasbenem ateljeju Tartini pod vodstvom profesorice Aleksandre Pavlovič. Svoje igranje klavirja je izpopolnjeval tudi na mojstrskih tečajih pri prof. Valery-ju Piasetskem in pri prof. Sijavušu Gadjievu. V letih šolanja je nastopal solistično in v komornih skupinah. Imel je recitale v Glasbenem ateljeju Tartini ter samostojni celovečerni recital v Koncertni dvorani GŠ Nova Gorica. V sklopu prireditev Glasbene Mladine Ljubljanske »Ob klavirju« je leta 2016 in leta 2019 nastopil v Osterčevi dvorani Slovenske filharmonije v Ljubljani. Redno  in uspešno se udeležuje domačih in mednarodnih glasbenih tekmovanj. Na 45., 48. in 51. Tekmovanju mladih slovenskih glasbenikov se je predstavil kot solist, na 49. pa v sestavu klavirskega tria in osvojil dve srebrni in dve bronasti priznanji, prejel je zlata in srebrna priznanja na mednarodnih tekmovanjih mladih glasbenikov (EURITMIA v Povolettu – Italija, Tartinijevo tekmovanje v Piranu, Mednarodno tekmovanje ARS NOVA v Trstu).

Program:

Frederic Chopin (1810—1849):
Poloneza Op. 53 v As-duru (Polonaise héroïque)

Janez Matičič (1926-2022):
Baletna glasba za klavir op. 26A, Valček št. 5 in št. 6