14. 6. / Torek / 20:00

14. 6. / Tuesday / 20:00

MUSICA GORITIENSIS – koncert zmagovalca II. mednarodnega tekmovanja

Dvorana Frančiškanskega samostana Kostanjevica

Koncert zmagovalca II. Mednarodnega tekmovanja Musica Goritiensis v organizaciji SCGV Emil Komel

Slovenski center za glasbeno vzgojo Emil Komel in Kulturni center Lojze Bratuž predstavljata 2. izvedbo mednarodnega tekmovanja Musica Goritiensis, ki je namenjeno mladim študentom in glasbenikom do 30. leta starosti in je razpisano za discipline violina, violončelo, klavir in solopetje; vsaka disciplina je razdeljena v pet kategorij glede na starost tekmovalca. Posamezne discipline bodo ocenile strokovne žirije, ki jih sestavljajo ugledni mednarodno priznani glasbeniki in pedagogi.

Prirejanje tekmovanj ni novost za SCGV Emil Komel in Kulturni center Lojze Bratuž, saj sta pred leti prav tu potekali dve zelo pomembni tekmovanji – klavirsko tekmovanje »Giuliano Pecar« in tekmovanje za mlade violiniste in čeliste »Alfredo in Vanda Marcosig«, pri katerih sta ustanovi vsako leto aktivno pripomogli k realizaciji in izvedbi mednarodnega tekmovanja. Po lanski krstni uspešni izvedbi, kjer je bilo 90 tekmovalcev iz 22 držav iz celega sveta, bodo tudi letos dobitniki višjih kategorij imeli priložnost nastopati v pomembnih glasbenih sezonah v našem širšem teritoriju.

Enega izmed teh koncertov bo nudil Kulturni doma Nova Gorica, kar bo pripomoglo k še večji povezanosti našega skupnega kulturnega prostora, tudi v okviru zahtevnega projekta Evropske prestolnice kulture Nova Gorica – Gorica 2025, GO! 2025.

Uradna stran tekmovanja

Vstop prost