Šolski filmski program

Šolski filmski program 2023/24

Z novim šolskim letom se začenja nova sezona filmskega programa, ki ga pripravljamo za vrtčevske otroke, osnovnošolce in dijake. Ogledi filmov, ki se dotikajo posameznih tem pedagoškega dela z otroki in mladimi, so na voljo vse šolsko leto v dopoldanskem času med tednom. Plačilo je po šolskem ceniku, izbor filmov pa po dogovoru.

Nabor primernih filmskih naslovov lahko najdete v okviru cikla Filmski vrtiljak oz. v zavihku Priporočeni filmi za mlade, lahko pa se dogovorimo tudi za kakšen drugi filmski naslov po vaši želji.

Pokličite nas, prav gotovo bomo skupaj našli primeren film za vaše učence. Po želji lahko filmsko projekcijo nadgradimo še s pogovorom, ki ga vodijo filmsko-vzgojne pedagoginje in je posebej plačljiv. V njem skupaj raziščemo, kaj nam film sporoča, kakšna občutja vzbuja v nas in kakšna so naša stališča do videnega. Pogovor je prilagojen posameznim starostnim skupinam (vrtec, triade osnovne šole, srednja šola) in traja eno šolsko uro oz. po dogovoru.

Glede na to, da je Kulturni dom Nova Gorica član Art kino mreže Slovenije vam pri izboru filmov v kinu lahko pomaga:

Pri pripravi na ogled filma in pri oblikovanju dejavnosti, ki jih lahko tudi sami izvedete ob ogledu, so vam v pomoč pedagoška gradiva, ki jih pripravljajo v Kinodvoru: namenjena so učiteljem in vzgojiteljem, povezava.

Mateja Poljšak Furlan
Kustosinja in vodja filmskega programa

Učenci: 3,5 €
Spremljevalci: brezplačno

Posebno opozorilo

V dvorani je 153 sedežev. Stojišč ni. Spremljevalci morajo ob vstopu imeti vstopnico in zagotovljen sedež.