20. 11. / Ponedeljek / 20:15

Glasbeni abonma 2023/24 – 43. koncertna sezona/2. koncert

ZAGREBŠKI SOLISTI
Nuška Drašček, mezzosopran

Na veliki oder novogoriškega kulturnega doma se po osmih letih ponovno vrača komorni orkester Zagrebški solisti. Priznani hrvaški ansambel vse od ustanovitve leta 1953, ko je začel delovati pod vodstvom znamenitega violončelista Antonia Janigra, uspešno deluje, zahvaljujoč izjemnim glasbenikom, ki so v njem. Tisto, kar jih povezuje, so prevzemajoča glasbena disciplina, spretnost, neusahljiv entuziazem in ljubezen do komorne glasbe. Mednarodni sloves so zgradili s koncerti na najuglednejših svetovnih koncertnih prizoriščih in najprestižnejših festivalih od Dunaja do Londona, od Moskve do Berlina, Švice, Italije, New Yorka, Sydneyja in Buenos Airesa. Med lovorikami, ki so jih prejeli, so nacionalne in mednarodne nagrade iz različnih držav ter medalje, ki jim jih je z odlikami in častmi podelila Republika Hrvaška. Od leta 2012 je koncertni mojster ansambla violinist Sreten Krstić, ki je tudi koncertni mojster Münchenskih filharmonikov.

Zagrebškim solistom, ki ravno v letu 2023 praznujejo 70. obletnico delovanja, se bo v Vivaldijevih opernih arijah pridružila mezzosopranistka Nuška Drašček, nagrajenka številnih domačih in tujih tekmovanj, ena najvidnejših slovenskih pevk, ki občinstvo navdušuje s svojim glasom, odrsko prisotnostjo ter izredno širokim repertoarjem, ki sega vse od opere, samospeva, vokalno-instrumentalnih del do šansona, jazza, slovenske ljudske pesmi, popa, gospela in muzikala.

PROGRAM:

A. Vivaldi: »Vedrò con mio diletto« iz opere Il Giustino za mezzosopran in godala
A. Vivaldi: Koncert za godala, RV 157
A. Vivaldi: »Gelido in ogni vena« iz opere Farnace
A. Vivaldi: Koncert za godala, RV 128
A. Vivaldi: »Farà la mia spada« iz opere La Tigrana
P. I. Čajkovski: Serenada za godala

17 € – redna cena
12 € – znižana cena (upokojenci)
10 € – znižana cena (dijaki in študentje)

E:
blagajna@kulturnidom-ng.si