5. 2. / Ponedeljek / 20:15

Glasbeni abonma 2023/24 – 43. koncertna sezona/5. koncert

ALEKSANDRA PAVLOVIČ, klavir
MILAN TOMÁŠIK, ples

Izjemna, goriškemu občinstvu dobro poznana slovenska pianistka Aleksandra Pavlovič je tenkočutna, tehnično podkovana umetnica, ki s svojo predanostjo in umetniško dovršenostjo navdušuje kot solistična interpretka in glasbena pedagoginja. Njena izrazna širina ter spoštovanja vreden občutek do odrskega partnerja jo uvrščata tudi med iskane in cenjene komorne glasbenike in korepetitorje. Njen obsežen repertoar obsega poleg pianistične literature tudi večino komornih del, napisanih za violino, violončelo in glas, pri čemer redno sodeluje s priznanimi glasbeniki.

Tokrat je svoje moči združila z mednarodno priznanim slovaškim plesalcem in koreografom Milanom Tomášikom. Njuni koncertni nastopi so unikatni dialogi dveh vrhunskih (po)ustvarjalcev, namenjeni odstiranju nekoč tesno prepletenih glasbe in plesa. V umetniškem soustvarjanju iščeta pretanjene muzikalne povezave in kreirata sobivanja, v katerih se glasba prelevi v plesalčev gib in z njim resonira ter se skozi kinetično poetiko povrne v glasbo. Kako se raznolikosti lahko ustvarjalno dopolnjujejo, bomo doživeli v februarskem plesnem koncertu.

PROGRAM:

J. S. Bach: Capriccio v B-duru »Ob odhodu ljubljenega brata«, BWV 992
S. Rahmaninov: Variacije na Corellijevo temo, op. 42
N. Medtner: Pravljice (izbor)
N. Medtner: Klavirska sonata v a-molu, op. 38, št. 1 »Reminiscenza«
M. Mozetič: At the Temple Gate

17 € – redna cena
12 € – znižana cena (upokojenci)
10 € – znižana cena (dijaki in študentje)

E:
blagajna@kulturnidom-ng.si