4. 12. / Ponedeljek / 20:15

Maximilian Martín, klarinet
Boštjan Lipovšek, rog
Lorenzo Cossi, klavir

Sekstet Dohnanyi je zasedba izjemnih komornih glasbenikov, ki se je tokrat oblikovala v želji po izvedbi redkeje izvajanih komornih glasbenih stvaritev, kot sta med drugim Dohnanyijev Sekstet in Schrekerjev Der Wind. Glasbeniki violinist Philip Zuckerman, violist Ljubomir Milanović, violončelistka Monika Leskovar, klarinetist Maximilian Martín, rogist Boštjan Lipovšek in pianist Lorenzo Cossi sicer delujejo v različnih orkestrih, a se pogosto srečujejo na številnih festivalih po svetu. Tokratna »festivalska« zasedba je bila sestavljena na pobudo Boštjana Lipovška z željo, da v ponudbo komorne glasbe prinese nekaj osvežitve z redkeje slišanimi biseri iz glasbene zakladnice (predvsem) preteklega stoletja. Izbranemu koncertnemu programu bomo tako prvič prisluhnili tudi na Goriškem.

PROGRAM:

F. Schreker: Veter za violino, klarinet, rog, violončelo in klavir
S. Osterc/K. Mlakar: Pantomima
***
Ernst von Dohnányi: Sekstet v C-duru, op. 37 za klavir, violino, violo, violončelo, klarinet in rog

17 € – redna cena
12 € – znižana cena (upokojenci)
10 € – znižana cena (dijaki in študentje)

E:
blagajna@kulturnidom-ng.si