2. 2. / Petek / 09:00

TONI, STAŠA IN ČAROBNA LUČ (2023, sinh.), 7+ – Zaključeno za šole

Mala dvorana
Šolski filmski program 2023/24

Toni, Staša in čarobna luč (Tonda, Slávka a kouzelné světlo, Češka, Madžarska, Slovaška, 2023, 82 min., sinh.), 7+

Toni je poseben deček z nenavadno lastnostjo – včasih kar na lepem zažari. Bliža se božič in v sosednje stanovanje se priseli Staša. Začenja se nenavadna pustolovščina o tem, kako je biti drugačen, o prijateljstvu in domišljiji, svetlobi in temi.

Režija: Filip Pošivač
Scenarij: Jana Šrámková
Direktorica fotografije: Denisa Buranová
Montaža: Marek Kráľovský
Zvok: Péter Benjámin Lukács
Glasba: Ádám Balázs
Festivali, nagrade: Annecy IFF 2023 (nagrajen), Zlin CFF 2023, Pula IFF 2023, Giffoni CFF 2023 (nagrajen)
Distribucija: Demiurg
Žanr: animirani božični film

Deček Toni ima posebno lastnost, s katero se je rodil – žari. Dneve preživlja doma, saj ga preveč zaščitniška starša ne pustita ven, da bi ga ubranila pred svetom. Skrit v svoji sobi sanja o prijateljstvu. Pred božičem pa se v njihovo hišo priseli nenavadno dekle po imenu Staša. Njena mama je pravo nasprotje Tonijevih staršev. Kot balerina v zatonu svoje slave se za hčerko komajda zmeni, vse v povezavi z njo ji je odveč. Tonijev bujen domišljijski svet in Stašina odločna neustrašnost se povežeta v iskrenem prijateljstvu. Skupaj se podata na pustolovsko iskanje izvora skrivnostnih pasov teme, ki se občasno priplazijo v hišo in iz nje srkajo svetlobo.