1. 2. / Četrtek / 19:00

1. 2. / Četrtek / 19:00

SLOVESNOST OB SLOVENSKEM KULTURNEM PRAZNIKU

Velika dvorana

Mestna občina Nova Gorica v sodelovanju s krovnima organizacijama Slovencev v Italiji Slovensko kulturno-gospodarsko zvezo in Svetom slovenskih organizacij vljudno vabi na slovesnost ob slovenskem kulturnem prazniku “V ISKANJU NAVDIHA” v četrtek, 1. februarja 2024, ob 19. uri v Veliko dvorano Kulturnega doma Nova Gorica.

Pozdravne besede:

Samo Turel, župan Mestne občine Nova Gorica

Slavnostni govor:

Matej Arčon, minister za Slovence v zamejstvu in po svetu

Dan slovenske kulture bomo letos počastili z odkrivanjem slovenske literarne ustvarjalnosti v Italiji. Prostor od Trbiža do Milj je preplavljen z izjemnimi dosežki literarnih umetnic in umetnikov vseh generacij. Spoznali bomo nekatere njihove bolj ali manj znane bisere, ki so zaznamovali (ne samo) slovensko literarno zgodovino. Literarni zaklad Slovencev v Italiji je zagotovo bogatejši, zato naj bo ta dan le navdih, da sežete po njihovi ustvarjalnosti in se prepustite čarobnosti besed.

V programu bodo nastopili:

ONA: Patrizia Jurinčič Finžgar  •  NAVDIH: Ilija Ota

Andrejka Možina, violončelo

Mladinska vokalna skupina Emil Komel

Mirko Ferlan (SCGV Emil Komel), dirigent

Na posnetkih:

David Bandelj, Ilaria Bergnach, Majda Bratina, Mairim Cheber, Barbara Ferluga, Erika Fornazarič, Primož Forte, Matejka Grgič, Antje Gruden, Tina Gunzek, Dušan Jelinčič, Ivo Jevnikar, Marija Kostnapfel, Miroslav Košuta, Helena Lupinc, Danijel Malalan, Ace Mermolja, Jurij Paljk, Nikla Petruška Panizon, Alenka Rebula, Nadia Roncelli, Jasna Simoneta, Lucija Tavčar, Andreina Trusgnach.

Posebna gostja večera:

Vokalna skupina Vikra, dirigentka Petra Grassi (Glasbena matica)

Režija: Jasmin Kovic

Scenarij: Alex Kama Devetak

Povezovanje: Stefania Beretta

Za sodelovanje se zahvaljujemo:

Slovenskemu stalnemu gledališču Trst

Narodni in študijski knjižnici

Knjižnici Damirja Feigla iz Gorice

Slovenskemu programu Deželnega sedeža RAI za Furlanijo Julijsko krajino

Zvezi slovenske katoliške prosvete

Organizatorji

Mestna občina Nova Gorica

Slovenska kulturno-gospodarska zveza

Svet slovenskih organizacij

Vstop prost.

Brezplačne vstopnice lahko dvignete na blagajni Kulturnega doma Nova Gorica v času uradnih ur.

Blagajna
E: blagajna@kulturnidom-ng.si