14. 2. / Sreda / 20:00

Riccardo Casanova, električna bas kitara
Alessandro Scolz, klavir in klaviature
Camilla Collet, bobni

Valentinov koncert bo v znamenju sodobnega tanga in glasbe Astorja Piazzole, ki jo je razvijal v šestdesetih letih 20. stoletja. Vanjo je uvajal instrumente, ki se tradicionalno niso uporabljali v argentinskem tangu. Glasbeniki bodo predstavili projekt Astor Piazzolla – Reminiscence 1974, ki se je rodil v sodelovanju z argentinskim bandoneonistom Patriciem »Tripom« Bonfigliem. Prinaša reinterpretacijo skladb, vzetih predvsem z dveh Piazzollovih albumov, posnetih v Italiji leta 1974. Prvi je revolucionarna plošča Libertango, ki simbolizira prehod iz tradicionalnega tanga v tango nuevo. Drugi pa je album Summit – Reunion Cumbre, ki je plod sodelovanja med argentinskim bandoneonistom in ameriškim saksofonistom Gerryjem Mulliganom in na katerem se prepletajo tradicija, inovativnost, tango ter jazz.

Vstopnina:

14 € – v predprodaji do 12. 2. 2024