26. 6. / Ponedeljek / 21:00

Boris Sainović, kontrabas

Predrag Milutinović, bobni

Sava Miletić, klavir

Festivalski fokus GO-EAST se je razvil kot odgovor na prevalentno osredotočanje na ameriške in zahodnoevropske jazz glasbenike, v sklopu tega pa se bomo ozrli na vzhod in prisluhnili enemu najvidnejših predstavnikov novega srbskega jazza, Luki Ignjatoviću s svojo skupino. Luka Ignjatović je eden vodilnih predstavnikov nove beograjske jazz scene. Po končanem magisteriju iz jazz saksofona v Amsterdamu, se je vrnil v Beograd, kjer poučuje jazz saksofon na tamkajšnji akademiji za glasbo in s svojo skupino nastopa na večjih jazz festivalih po Evropi.

Schime je avtorski jazz band, ustanovljen leta 2015 v Beogradu, ki ga sestavljajo bobnar Predrag Milutinović, kontrabasist Boris Sainović in saksofonist Luka Ignjatović. Skupina se je od vsega začetka osredotočila na izvajanje originalnih skladb saksofonista skupine. Njihov prvi album Do You Really Wanna Play? je izšel leta 2016 za založbo Metropolis. Po izdaji tega albuma je takratna zasedba Schime Trio prejela povabilo za nastop na beograjskem Jazz Festivalu, kjer se ji je pridružil še pianist Sava Miletić, zato je skupina prvič nastopila pod imenom Schime Trio + One. Danes pa je zasedba zaradi nastopanja na tujih trgih in vse pogostejšega pojavljanja na medmrežju ime poenostavila v SCHIME.

Barbara Poša Belingar
Odnosi z javnostmi, organizacija in
koordinacija kulturnih programov

E: pr@kulturnidom-ng.si