2. 7. / Nedelja / 21:00

TADEJ KAMPL (SI), kontrabas
HOWARD CURTIS (ZDA), bobni
MATIJA DEDIĆ (HR), klavir

Slovenski predstavnik saksofonske elite na festivalu SAXGO23 bo novomeški tenor saksofonist Igor Lumpert (1975—), ki že vrsto let živi in ustvarja v New Yorku, k nam pa vedno znova prinaša sadove njegove domišljije. Sodeloval je z glasbeniki svetovnega kalibra, kot so Reggie Workman, John Abercrombie, Ben Monder, Matt Brewer, Damion Reid, Jonathan Blake, Sonny Simmons, Christopher Tordini in Nasheet Waits.

Na zadnjem festivalskem koncertu z novomeškim saksofonistom ne bo nastopil Big band NOVA, pač pa trije izvrstni glasbeniki, kot so Matija Dedič na klavirju, Howard Curtis na bobnih in Tadej Kampl na kontrabasu. Predstavili nam bodo posebno zmes jazz standardov in avtorskih kompozicij.

V ediciji SAXGO23 je Lumpert tudi predajal svoje znanje na letošnji poletni šoli saksofona v sklopu delavnice za jazz saksofon, ki je potekala v Glasbeni šoli Nova Gorica med 26. junijem in 1. julijem 2023.

Barbara Poša Belingar
Odnosi z javnostmi, organizacija in
koordinacija kulturnih programov

E: pr@kulturnidom-ng.si