30. 6. / Petek / 21:00

Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
30. 6. / Petek / 21:00

Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica

Zaradi nestabilne vremenske napovedi bo koncert prestavljen v Veliko dvorano Kulturnega doma Nova Gorica.

Mark Turner, tenor saksofon

Jason Palmer, trobenta

Joe Martin, kontrabas

Jonathan Pinson, bobni

Mark Turner je eden najbolj občudovanih ameriških saksofonistov svoje generacije. Z izrazitim osebnim tonom, izjemnimi improvizacijskimi spretnostmi ter inovativnim in zahtevnim skladateljskim pristopom si je pridobil daljnosežen sloves kot ena najbolj izvirnih in vplivnih glasbenih sil v jazzu. Njegov raziskovalni intelekt in intimna izraznost na tenor saksofonu redno vzbujata primerjave z enim od njegovih velikih vzornikov, Warnom Marshem. Bil je član Fly, zvezdniškega tria s kontrabasistom Larryjem Grenadierjem in bobnarjem Jeffom Ballardom. Poleg tega je posnel 15 CD-jev z avtorsko glasbo in nastopil kot gost na več kot 100 albumih. Na festivalu SAXGO23 se bo predstavil s svojim kvartetom, s katerim je posnel že tri plošče za prestižno založbo ECM. Tokrat ga bodo spremljali Jason Palmer na trobenti, Joe Martin na kontrabasu in Jonathan Pinson na bobnih.

“Zvok Marka Turnerja – nežen, skoraj eteričen, zlasti v zgornjem registru – je nekaj, kar danes redko slišimo” (The Guardian).

Barbara Poša Belingar
Odnosi z javnostmi, organizacija in
koordinacija kulturnih programov

E: pr@kulturnidom-ng.si