4. 4. / Četrtek / 20:00

Grajske harmonije 2024 – 13. koncertna sezona/1. koncert

Pia Brodnik, sopran
Aleksandra Pavlovič, klavir

Prvo glasbeno srečanje 13. koncertne sezone v grajskih prostorih Gradu Kromberk bo v znamenju samospevov primorskih skladateljev. V goste smo povabili sopranistko Pio Brodnik, ki je skupaj s pianistko Aleksandro Pavlovič pripravila zanimiv koncertni program.

Sopranistka Pia Brodnik je v skoraj tridesetletni karieri pevsko in pedagoško znanje prejela pri svetovno znanih mentorjih (Richard Miller, David Falk), ga nadgrajevala na koncertnih in opernih odrih doma in v tujini ter na svetovnih kongresih (Oslo, Pariz, Vancouver itd.). Danes redna profesorica za petje na Oddelku za petje na Akademiji za glasbo Univerze v Ljubljani je med drugim nastopila v številnih opernih predstavah, za seboj ima tudi več sto recitalov in komornih koncertov doma in v tujini. Posnela je osem solističnih zgoščenk s samospevi, njeni posnetki predvsem z deli slovenskih skladateljev pa so tudi na številnih drugih nosilcih zvoka. Za svoje delo je prejela več nagrad. Na tokratnem koncertu jo bo ob klavirju spremljala goriškemu občinstvu dobro poznana Aleksandra Pavlovič.

Program: Samospevi M. Kogoja, B. Šček, R. Simonitija, P. Merkùja, Š. Maurija, A. Kumarja, B. Glavine, A. Makorja in P. Šavlija

Cena vstopnice:
Posamezna vstopnica: 15 €
Znižana vstopnica: 9 €
(za dijake, študente in upokojence)

Brezplačna vstopnica: brezposelni (ob predložitvi veljavnega potrdila o brezposelnosti)

E: pr@kulturnidom-ng.si