18. 4. / Četrtek / 20:00

Matjaž Porovne, violina
Petra Greblo, violončelo
Miha Haas, klavir

Trio Noordung druži vrhunske slovenske akademske glasbenike. Violončelistka Petra Greblo in violinist Matjaž Porovne sta člana Orkestra Slovenske filharmonije, pianist Miha Haas pa poučuje na Akademiji za glasbo v Ljubljani. Vsi trije so uveljavljeni solisti in člani najrazličnejših ansamblov doma in v tujini. Zasedba je bila ustanovljena leta 2021 z namenom dolgoletnega sodelovanja in prispevka k stalnim komornim zasedbam v našem kulturnem prostoru. Člani že od študentskih let sodelujejo pri najrazličnejših projektih. Široka paleta njihovih izkušenj zajema izvajanje standardne komorne in simfonične, pa tudi sodobne eksperimentalne glasbe. Za tokratni koncertni večer so sklenili, da bodo v zasedbo klavirskega tria prenesli svoj pristop k prepletanju klasične tradicije s folklorističnim melosom in popularnejšimi žanri.

SPORED

Dvořak: Trio v e-molu, op. 90,’’Dumky’’

Pärt: Mozart-Adagio

Brahms: Trio v c-molu op. 101