4. 3. / Ponedeljek / 20:15

4. 3. / Ponedeljek / 20:15

ŽIGA BRANK, violina in BEATA ILONA BARCZA, klavir

Velika dvorana
SPREMEMBA PROGRAMA: Načrtovani nastop Tria Boccherini je zaradi višje sile odpovedan, nadomestili ga bomo s koncertom violinista Žiga Branka in pianistke Beate Ilone Barcza.

Glasbeni abonma 2023/24 – 43. koncertna sezona/6. koncert

Spored marčevskega abonmajskega koncerta bosta oblikovala slovenski violinist Žiga Brank in madžarska pianistka Beata Ilona Barcza.

Violinist Žiga Brank je eden vidnejših slovenskih violinistov in pedagogov. V njegovi igri so številni kritiki poudarili rafiniran ton širokega spektra, tehnično briljanco in virtuozno razvnetost. Bil je član orkestra Slovenske filharmonije, član Zagrebških solistov, koncertni mojster SNG Opera in Balet Maribor. Poučevanje in prenašanje znanja, ki ga je pridobil pri najuglednejših profesorjih, ostajata njegova osrednja profesionalna pot. Poučuje na Akademiji za glasbo v Ljubljani, honorarno sodeluje tudi s Konservatorijem za glasbo in balet v Ljubljani. Redno vodi mojstrske tečaje in seminarje ter sodeluje v pomembnejših žirijah doma in v tujini.

Beata Ilona Barcza je madžarska pianistka in komorna glasbenica. Zanimajo jo tudi druga glasbila s tipkami, tipična za staro glasbo, med drugim čembalo. Po prejetju štipendije za študij na Akademiji za glasbo v Ljubljani v razredu Jasminke Stančul se je leta 2015 preselila v Ljubljano. Kot pianistka je sodelovala na številnih mojstrskih tečajih s priznanimi imeni iz sveta pianizma in petja. V Slovenski Filharmoniji je že večkrat nastopala v različnih sodobnih glasbenih projektih. Kot solistka je v spremstvu orkestra igrala na Madžarskem in v Italiji. V komornih zasedbah je koncertirala po Sloveniji, Avstriji, Švici, Hrvaški in Srbiji. Trenutno dela kot korepetitorka violine na Akademiji za glasbo v Ljubljani.

SPORED

Maurice Ravel (1875—1931) – prir. Ž. Brank

Pavane pour une infante défunte

Claude Debussy (1862—1918)