6. 5. / Ponedeljek / 20:15

Glasbeni abonma 2023/24 – 43. koncertna sezona/8. koncert

KAROL SZYMANOWSKI QUARTET
KEVIN SPAGNOLO, klarinet

Zasedba Karol Szymanowski Quartet druži v skupnem muziciranju violinista Agato Szymczewsko in Roberta Kowalskega, violista Volodio Mykytko in violončelista Karola Marianowskega. Kvartet je bil ustanovljen leta 1995 v Varšavi in se je razvil v enega najbolj izjemnih mednarodnih godalnih kvartetov svoje generacije. Zahtevne programe glasbeniki predstavljajo v popolnem ravnovesju med intelektom in strastjo, kar je osvojilo občinstvo na festivalih in v koncertnih dvoranah po vsej Evropi, Severni in Južni Ameriki, Aziji in Avstraliji ter jim prineslo številne nagrade in priznanja na velikih mednarodnih tekmovanjih. Leta 2007 jim je poljska vlada podelila medaljo časti za zasluge pri vrednotenju poljske kulture.

Na novogoriškem odru se jim bo pridružil Kevin Spagnolo, klarinetist, ki velja za enega najobetavnejših mladih glasbenikov v tem trenutku. Glasbeno javnost je nase opozoril s celo vrsto zmag na mednarodnih tekmovanjih, še prav posebej pa leta 2018, ko je pri rosnih dvaindvajsetih letih zmagal na prestižnem tekmovanju v Ženevi, s čimer se je v zgodovino tekmovanja zapisal kot najmlajši klarinetist med zmagovalci.

Koncert je nastal v sodelovanju z Narodnim domom Maribor.

PROGRAM:
F. Mendelssohn Bartholdy: Kvartet, op. 13
A. Glazunov: Oriental Reverie za klarinet in godalni kvartet
W. A. Mozart: Kvintet v A-duru za klarinet in godalni kvartet, K. 581

17 € – redna cena
12 € – znižana cena (upokojenci)
10 € – znižana cena (dijaki in študentje)

T:05 335 40 16
E: blagajna@kulturnidom-ng.si