5. 7. / Petek / 18:00

5. 7. / Petek / 18:00

All together now | Poletna šola SAXGO24

Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica

ALL TOGETHER NOW | Zaključni koncert udeležencev in mentorjev poletne šole saksofona SAXGO24

Sandro Compagnon (Francija)
Xavier Larsson Paez (Španija)
Alessandro Malagnino (Italija)
Nikita Zimin (Rusija)
Jaka Kopač (Slovenija)

Poletno šolo saksofona tradicionalno sklenemo z zaključnim koncertom udeležencev delavnic klasičnega in jazz saksofona, s čimer ponujamo mladim saksofonistom in saksofonistkam možnost nastopa na koncertnem odru. Za marsikaterega udeleženca je to tudi prva izkušnja koncertiranja na festivalskem prizorišču, kar je v današnjih časih izrednega pomena in neprecenljive vrednosti. Pod budnim nadzorom in vodenjem mentorjev delavnic in mojstrskih tečajev se udeleženci tekom poletne šole saksofona pripravljajo na skupen nastop, zelo pogosto takrat tudi stkejo edinstvene osebne vezi, ki se nadaljujejo in poglabljajo od nižjih glasbenih šol prek konservatorija za glasbo vse do akademskih voda.

Barbara Poša Belingar
Odnosi z javnostmi, organizacija in
koordinacija kulturnih programov

E: pr@kulturnidom-ng.si