12. 11. / Petek / 20.00

STEFAN MILENKOVIĆ, MICLEN LAIPANG in CRISTINA SANTIN

Stefan Milenković_1

O festivalu Med zvoki krajev / Nei suoni dei luoghi

Kulturni dom Nova Gorica se že vrsto let vključuje v različne čezmejne projekte, saj verjamemo, da umetnost ne pozna meja, glasba pa sploh ne prevodov. Eden takih je tudi festival Med zvoki krajev – Nei suoni dei luoghi, ki se v organizaciji društva Progetto Musica iz Vidma odvija že od leta 1999. Koncerti tega posebnega poletnega festivala z glasbo plemenitijo kulturno dediščino številnih zanimivih krajev dežele Furlanije-Julijske krajine in prostora naše Goriške regije.

Valentina-Danelon_1

Od leta 2020 si po dolgem in izjemnem delu nekdanjega umetniškega vodje Enrica Bronzija, umetniško krmilo festivala podajata svetovno priznani violinist Stefan Milenković in furlanska violinistka Valentina Danelon. Festival se je v letih od čezmejnega projekta s prizorišči med Slovenijo in Italijo dvignil na mednarodno raven z dodatnimi prireditvenimi lokacijami na Hrvaškem in v Avstriji. Njegova izjemnost, poleg tega, da z univerzalnim jezikom glasbe odkriva in vrednoti kulturno dediščino omenjenih ozemelj, je tudi prepletanje dela že uveljavljenih glasbenikov z vzpenjajočimi zvezdami italijanskega, slovenskega in balkanskega akademskega glasbenega sveta. Kulturni dom Nova Gorica se v zgodbo vključuje z gostovanji italijanskih glasbenikov na prizoriščih slovenskega obmejnega prostora ter z gostovanji slovenskih glasbenikov in glasbenih skupin na italijanskem delu taistega ozemlja. Festivalski koncerti so marsikdaj obogateni z brezplačnimi vodenimi ogledi sugestivnih lokacij in lokalno eno-gastronomsko ponudbo.

Barbara Poša Belingar
Odnosi z javnostmi, organizacija in
koordinacija kulturnih programov

E: pr@kulturnidom-ng.si