25. 11. / Četrtek / 20:00

Stefan Milenković, violina
Miclen LaiPang, violina
Cristina Santin, klavir

Koncert je nastal v sodelovanju s festivalom
MED ZVOKI KRAJEV – NEI SUONI DEI LUOGHI

Kulturni dom Nova Gorica se že vrsto let vključuje v različne čezmejne projekte, saj verjamemo, da umetnost ne pozna meja, glasba pa sploh ne prevodov. Eden takih je tudi festival Med zvoki krajev – Nei suoni dei luoghi, ki se v organizaciji društva Progetto Musica iz Vidma odvija že od leta 1999. Koncerti tega posebnega poletnega festivala z glasbo plemenitijo kulturno dediščino številnih zanimivih krajev dežele Furlanije-Julijske krajine in prostora naše Goriške regije.

Od leta 2020 si po dolgem in izjemnem delu nekdanjega umetniškega vodje Enrica Bronzija, umetniško krmilo festivala podajata svetovno priznani violinist Stefan Milenković in furlanska violinistka Valentina Danelon. Festival se je v letih od čezmejnega projekta s prizorišči med Slovenijo in Italijo dvignil na mednarodno raven z dodatnimi prireditvenimi lokacijami na Hrvaškem in v Avstriji.

Njegova izjemnost, poleg tega, da z univerzalnim jezikom glasbe odkriva in vrednoti kulturno dediščino omenjenih ozemelj, je tudi prepletanje dela že uveljavljenih glasbenikov z vzpenjajočimi zvezdami italijanskega, slovenskega in balkanskega akademskega glasbenega sveta. Tokrat se bo na našem velikem odru ob boku velikega violinista Stefana Milenkovića in pianistke Cristine Santin predstavil malezijski violinist Miclen LaiPang, ki je bil na avdicijah za letošnjo 23 edicijo festivala izbran kot najbojši mladi vzpenjajoči glasbenik.

Program:

Dmitri Šostakovič (1906—1975)
Pet skladb za violini in klavir št. 1 v g-molu, op. 26
I. Preludij
II. Gavota
III. Elegija
IV. Valček
V. Polka

Moritz Moszkowski (1854–1925)
Suita za violini in klavir, op. 71
I. Allegro energico
II. Allegro moderato