11. 8. / Petek / 21:00

Hanna Schmidt, violina
Riccardo Penzo, viola
Alessandro Del Gobbo, klavir

Drugo srečanje Na poti GO! 2025 se bo zgodilo v čudovitem okolju vinske kleti Lis Neris. Mladi glasbeniki so lahko svoje tehnično in glasbeno znanje poglobili na mojstrskem tečaju, ki je bil namenjen prav njim. Profesorji Gloria Campaner, Valentina Danelon in Klemen Hvala so v žarišče postavili čustveno dinamiko, ki je povezana z javnim nastopanjem v živo. Na tem koncertu se bo slovenski klasični trio (klavir, violina in violončelo) povezal s tremi italijanskimi talenti in skupaj bodo ponudili zahteven in očarljiv glasbeni program.

Spored: Schumann, Škerjanc

Koncertu bo sledila vinsko-kulinarična degustacija ob spremljavi vin iz kleti Lis Neris.

Vinska klet Lis Neris je v osrčju najbolj znanega vinorodnega okoliša v Furlaniji, v občini Šlovrenc ob Soči (San Lorenzo Isontino). Več kot 70 hektarjev vinogradov se razprostira na najlepšem delu majhne planote, za katero so značilne globoke plasti prodnikov, ki jih je voda ob taljenju ledenikov Vzhodnih Alp naplavila v dolino.

Vstop prost.

E: pr@kulturnidom-ng.si