9. 9. / Sobota / 20:00

C. IACUZZI, H. SCHMIDT, E. KREČIČ, A. ĆUĆIĆ in R. DOBRAVEC

Dvorana Frančiškanskega samostana Kostanjevica (NG)
9. 9. / Sobota / 20:00

C. IACUZZI, H. SCHMIDT, E. KREČIČ, A. ĆUĆIĆ in R. DOBRAVEC

Dvorana Frančiškanskega samostana Kostanjevica (NG)

Med zvoki krajev/Nei suoni dei luoghi 2023

Christian Iacuzzi, klarinet
Hanna Schmidt, violina
Ema Krečič, violončelo
Alvin Ćućić, klavir
Rebeka Dobravec, klavir

Peto srečanje Na poti GO! 2025 nas bo pričakalo v čudovitem objemu frančiškanskega samostana na Kostanjevici. Na odru se bodo izmenjale zasedbe petih mladih talentov, ki so se na glasbenem izpopolnjevanju udeležili mojstrskega tečaja in nam bodo pričarali navdušujoč koncert. Večer bosta popestrili dve novi skladbi, ki sta ju za to priložnost napisali Luisa Valeria Carpignano in Ingrid Mačus, študentki kompozicije na Konservatoriju Tomadini v Vidmu.

Spored: Beethoven, Smetana, Krečič, Carpignano in Mačus

Ob 18.30 voden ogled Frančiškanskega samostana Kostanjevica.

Frančiškanska cerkev s samostanom, Škrabčeva knjižnica, grobnica Burbonov in izjemna zbirka vrtnic burbonk: ta čudesa najdemo na Kostanjevici, na samem robu gozda Panovec.
Knjižnica Stanislava Škrabca je bila leta 1952 razglašena za kulturni spomenik in med več kot 10.000 knjigami hrani tudi zbirko 30 inkunabul, od katerih najstarejša sega v leto 1476. Hrani tudi prvo slovensko slovnico, ki jo je v 16. stoletju v latinščini napisal Adam Bohorič in jo sam obogatil s posvetilom.

Obvezna prijava za voden ogled do 7. septembra 2023 prek e-naslova: prenotazioni@associazioneprogettomusica.org.

Vstop prost.

E: pr@kulturnidom-ng.si