22. 8. / Torek / 21:00

S. BATTINI, M. RÜHR, C. SORANZIO, C. BRUSINI in A. ĆUĆIĆ

Park ob Pokrajinskih muzejih Borgo (Go)
22. 8. / Torek / 21:00

S. BATTINI, M. RÜHR, C. SORANZIO, C. BRUSINI in A. ĆUĆIĆ

Park ob Pokrajinskih muzejih Borgo (Go)

Med zvoki krajev/Nei suoni dei luoghi 2023

Sofia Battini, flavta
Matteo Rühr, flavta
Christian Soranzio, saksofon
Cristiano Brusini, trobenta
Alvin Ćućić, klavir

Tretji in tudi zadnji koncert, ki se bo na dogodkih Na poti GO! 2025 zgodil v Italiji. Med udeleženci mojstrskega tečaja, ki je bil namenjen mladim glasbenikom z ljubljanske Akademije za glasbo in videmskega Konservatorija Tomadini, so se stkale prav posebne vezi, ki dokazujejo, da se moč glasbe izraža tudi skozi njeno zmožnost združevanja in spodbujanja dialoga. Brez besed, med ljudmi, ki se med seboj ne poznajo. Na tem koncertu nas bodo klavir, flavta, trobenta in saksofon popeljali na glasbeno potovanje prek meja, obogatila pa ga bo nova skladba, ki jo je posebej za to priložnost napisal Roberto Borin, študent kompozicije na Konservatoriju Tartini v Trstu.

Spored: Telemann, Doppler, Busoni, Borin

Vrtovi Pokrajinskih muzejev v goriškem Grajskem naselju, poznani tudi pod imenom »Vrt srečanja«, so eden najbolj navdihujočih kotičkov v mestu, od koder se nam z vrha ponuja čudovit pogled na Gorico. So tudi idealna kulisa Muzeja prve svetovne vojne, kjer se s pomočjo nove interaktivne video instalacije zgodovina sreča s tehnologijo.

V primeru slabega vremena se bo koncert izvedel v Pokrajinskem muzeju, Borgo Castello.

Vstop prost.

E: pr@kulturnidom-ng.si