14. 9. / Četrtek / 20:00

Tara Korica, violončelo
Hanna Schmidt, violina
Riccardo Penzo, violina in viola

Zadnje srečanje, ki se bo v Sloveniji zgodilo v ciklusu, ki napoveduje bližajočo se Evropsko prestolnico kulture Nova Gorica-Gorica 2025. Profesorji Gloria Campaner, Valentina Danelon in Klemen Hvala so za ta koncert združili mlade glasbenike slovenskega Tria TRN z dvema mladima italijanskima glasbenikoma. Predstavili bodo glasbeni program, v katerem bodo izvedli nekaj skladb dveh najbolj znanih klasičnih skladateljev v zgodovini glasbe.

Spored: Mozart, Beethoven

Ob 18.30 voden ogled Gradu Kromberk.

Na slikovitem griču blizu Nove Gorice stoji Grad Kromberk, ki je bil zgrajen ob koncu 16. stoletja na mestu nekdanje utrdbe iz 13. stoletja, ki je nekoč pripadala Henriku Dornberškemu. Grad ima značilen renesančni kvadratni tloris, oglate stolpe in krasi ga čudovit okoliški park. Celoten kompleks danes upravlja Goriški muzej, v njem pa so na ogled stalna umetniška razstava in različne občasne razstave.

Obvezna prijava za voden ogled do 12. septembra 2023 prek e-naslova: prenotazioni@associazioneprogettomusica.org.

Vstop prost.

E: pr@kulturnidom-ng.si0