18. 7. / Torek / 21:00

LJUBLJANA SAXOPHONE QUARTET in SARA DELLA MORA

Palača De Grazia, Gorica (Italija)
18. 7. / Torek / 21:00

LJUBLJANA SAXOPHONE QUARTET in SARA DELLA MORA

Palača De Grazia, Gorica (Italija)

Med zvoki krajev/Nei suoni dei luoghi 2023

Arijan Mačak, sopranski saksofon
Boštjan Rojc, altovski saksofon
Tia Ivajnšič, tenorski saksofon
Lan Meden, baritonski saksofon
Sara Della Mora, sopran

Prvo srečanje v ciklusu, ki zaznamuje bližanje Evropske prestolnice kulture Nova Gorica-Gorica 2025. Na letošnjem festivalu je nekaj terminov namenjenih italijansko-slovenskim čezmejnim ansamblom, ki so se oblikovali posebej za to priložnost. V teh novih instrumentalnih zasedbah so združeni mladi uveljavljajoči se italijanski in slovenski talenti. Posamezne glasbenike so umetniški vodje izbrali na avdicijah, ki so prav za ta namen potekale na Akademiji za glasbo v Ljubljani in na Konservatoriju Tomadini v Vidmu. Glasbeni programi so bili naknadno zasnovani ob upoštevanju umetniških značilnosti izbranih glasbenikov, ki so se pod vodstvom treh pedagogov udeleževali izobraževanj in skupnih vaj. Ob tej priložnosti se bo kvartet saksofonov, ki ga sestavljajo mladi Slovenci, pridružil mladi italijanski sopranistki na koncertu, ki obeta polno nepričakovanih zvokov.

Spored: Debussy, Piazzolla, Ligeti

Vhodi in izložbe trgovin, ki so prisotne v palači, so z obnovo leta 1906 pridobili značilne obrobe iz lesa in kovanega železa. Te krasijo pročelje palače v slogu, ki spominja na dunajsko secesijo. V širokem vhodnem atriju ustvarja prav posebno toplino pod iz nedrsečih lesenih kock, še iz časov, ko je gospoda potrebovala prostor, kjer je lahko sestopila iz odpetih kolesljev, medtem ko so bili konji nemudoma pospremljeni v hleve čez notranje dvorišče. V prvo nadstropje vodi na desni strani stopnišče z značilnim obokom, ki ga krasijo štukature iz 18. stoletja.

Vstop prost.

E: pr@kulturnidom-ng.si