4. 6. / Torek / 20:00

Ana Černic, flavta

Doris Kodelja, flavta

Tamara Tretjak, flavta

Trio Auris je nastal iz želje treh prijateljic, učiteljic flavte, po skupnem muziciranju in glasbenem ustvarjanju. Ideja, kateri flavtistke posvečajo veliko pozornost, je raziskovanje sodobne glasbene ustvarjalnosti, v svoj program pa uvrščajo tudi glasbo 20. stoletja. Na ta način nastaja originalen program, ki upošteva potencial tovrstne zasedbe ter skuša na poseben način poglobiti odnose z drugimi evropskimi, predvsem pa slovenskimi in italijanskimi pedagogi in skladatelji. Predlagan program se tako osredotoča na evropsko glasbo 20. in 21. stoletja, vključuje pa tudi skladbo ameriške skladateljice in flavtistke Nicole Chamberlain ter (še) neizdano skladbo italijanske skladateljice Simone Simonini.

Doris Kodelja je svojo glasbeno pot začela na Glasbeni šoli v Novi Gorici, po končani gimnaziji pa je študij flavte nadaljevala na Konservatoriju za glasbo v Vidmu (Italija) v razredu Giorgia Marcossija, kjer je leta 2000 diplomirala, pri istem profesorju pa je kasneje z najvišjo oceno tudi magistrirala. Med šolanjem je sodelovala v različnih komornih zasedbah in v simfoničnem orkestru Konservatorija ter se izpopolnjevala na različnih mojstrskih tečajih, med katerimi je vredno izpostaviti izpopolnjevanje pri profesorjih, kot so Pierre ‒Yves Artaud, Bruno Cavallo, Marco Zoni in Cveto Kobal. Že od študentskih časov se posveča tudi pedagoškemu delu, od leta 2001 pa poučuje na Glasbeni šoli Nova Gorica. Od vsega začetka je izredno ponosna na vse svoje učence, saj nekateri posegajo po najvišjih priznanjih in nagradah tako na državnem, kot na mednarodnih tekmovanjih, veliko pa jih ostane aktivnih v glasbi tudi po končanem šolanju na nižji stopnji. Redno se udeležuje pedagoških tečajev in strokovnih delavnic, nastopa pa večinoma v komornih zasedbah in z raznimi orkestri. V zadnjih letih se ukvarja z izpopolnjevanji na kljunasti in baročni prečni flavti pri profesorjih, kot so: Stefano Bet, Lucia Rizzello, Dan Laurin in Rachel Brown, posveča tudi stari glasbi, preko spletnih tečajev pa tudi sodobnim tako imenovaim razširjenim tehnikam igranja na flavto.

Ana Černic je leta 2000 diplomirala na videmskem konzervatoriju (prof. Daniela Brussolo), pozneje pa pri prof. Giorgiu Marcossiju zaključila z najvišjo oceno še magisterij. Med leti 2000 in 2008 je sodelovala s tržaškim pihalnim orkestrom “Giuseppe Verdi” v vlogi prve flavte pod vodstvom mojstra F. Doseja. V sklopu orkestra je sodelovala pri različnih projektih in tako igrala tudi pod taktirko priznanih dirigentov kot so Savino Acquaviva, Daniela Carnevali in Douglas Bostock. Medtem se je izpopolnjevala pri profesorjih kot npr.: Bruno Cavallo, Claudio Montafia, Marco Zoni, Cveto Kobal, Matjaž Debeljak (za igranje na pikolu). Od leta 2006 poučuje flavto na Glasbeni šoli Nova Gorica in se redno udeležuje pedagoških tečajev in strokovnih delavnic, ki so jih vodili priznani flavtisti kot so Janoš Balint, Barbara Gisler-Haase, Petri Alanko, Mario Caroli. Med leti 2002-2006 je poučevala na različnih glasbenih ustanovah na Goriškem. V zadnjem desetletju se posveča izključno komorni glasbi in sodeluje v različnih zasedbah – duo ali trio. Veliko pozornosti namenja sodobni glasbi s posebnim zanimanjem za živeče lokalne skladatelje.

Tamara Tretjak je leta 1996 opravila diplomski izpit na konservatoriju J. Tomadini v Vidmu kot učenka Glasbene Matice v Trstu pod mentorstvom D. Brussolo. Udeležila se je mojstrskih tečajev tako v Italiji kot v tujini v razredih, ki so jih vodili A. Persichilli, B. Cavallo, J. Zoon, G. Nova. Izpopolnjevanje je nadaljevala s prof. J.Balintom in dve leti študirala v Budimpešti. Udeležila se je raznih mednarodnih tekmovanj s pianistko C. Sedmach in zabeležila vrsto uspehov. V duu s pianistko sta opravili dvoletni tečaj komorne glasbe prestižnega Tria di Trieste in tečaj na glasbenem zavodu S. Cecilia v Portogruaru v razredu G. Lovata. Posnela je nekaj albumov z raznimi skupinami in za glasbeni program na sedežu Radia Trst A. Zaposlena je na Glasbeni šoli Sežana.

SPORED

Henri Tomasi (1901–1971): Trois Pastorales: Bolivienne, Cretoise, Sicilienne

Bojan Glavina (1961): Devet nasmehov

Abelardo Albisi  (1872–1938): Suite miniatura: Canto di primavera, La campanella, Barcarola veneziana, La sorgente