11. 6. / Torek / 20:00

11. 6. / Torek / 20:00

Koncert zmagovalca/-ke 4. tekmovanja MUSICA GORITIENSIS

Dvorana Frančiškanskega samostana Kostanjevica

Naša dolgoletna čezmejna partnerja Slovenski center za glasbeno vzgojo Emil Komel in Kulturni center Lojze Bratuž sta letos že tretjič zapored organizirala Mednarodno tekmovanje Musica Goritiensis. Tekmovanje je namenjeno mladim študentom in glasbenikom do 30. leta starosti in je razpisano za discipline violina, violončelo, klavir in solopetje; vsaka disciplina je razdeljena v pet kategorij glede na starost tekmovalca. Posamezne discipline ocenjujejo strokovne žirije, ki jih sestavljajo ugledni mednarodno priznani glasbeniki in pedagogi.

Po treh uspešnih izvedbah mednarodnega tekmovanja, bodo tudi letos dobitniki višjih kategorij imeli priložnost nastopati v pomembnih glasbenih sezonah našega širšega teritorija. Enega izmed teh koncertov  nudi tudi Kulturni dom Nova Gorica, s čimer v treh ustanovah večajo povezanost našega skupnega kulturnega prostora, tudi v okviru zahtevnega projekta Evropske prestolnice kulture Nova Gorica – Gorica 2025.

Vstop prost

E: pr@kulturnidom-ng.si