2. 12. / Petek / 17:30

NAJBOLJŠI ROJSTNI DAN (2021, sinh.), 4+

Mala dvorana
Filmski vrtiljak – sezona 2022/23

Najboljši rojstni dan (Best Birthday Ever, Švedska, Nizozemska, Nemčija, 2021, 74 min., sinh.), 4+

Vsak otrok ima rad svoj rojstni dan in nepričakovane dogodivščine! Družinski animirani film je primeren tudi za mlajše otroke in za prvo izkušnjo celovečernega filma.

Režija: Michael Ekbladh
Scenarij: Aje Andrea Brucken, po knjižni predlogi Rotraut Susanne Berner
Animacija: Michael Ekblad
Glasba: Annette Focks
Igrajo:
Jonathan Bailey, Jennifer Saunders, Adrian Edmondson, Harry Capper Wright
Festivali, nagrade: Schlingel CFF Chemnitz 2021 (nagrada občinstva), Cinekid Amsterdam 2021, Ale Kino! CFF Poznan 2021, JEF CFF Vlaanderen 2022, New York CFF 2022, Anima Brussels 2022, BUFF Malmö 2022, Golden Sparrow CFF Gera/Erfurt 2022
Distribucija: FIVIA – Vojnik

Zajček Karelček z ljubečo družino in hišnimi ljubljenčki živi v hiši na robu mesta. Kot mnogi petletniki tudi on hodi v vrtec in se igra s prijatelji v soseščini. Navajen je, da je vsa pozornost staršev namenjena njemu – a vse se spremeni, ko se rodi njegova sestrica Klara. Za Karelčkov rojstni dan bi morali z družino k jezeru na piknik, a kaj ko Klara ne neha jokati in zatem dobi še vročino! Ali res ni mogoče Klare zamenjati za starejšega brata? Karelček je jezen, ker je sestrica pokvarila njegov nepomembnejši dan, a ga razočaranje pripelje v nepričakovano pustolovščino z najboljšo prijateljico Moniko.

Izjava avtorja
»Velika dogodivščina je režirati kakovosten in vznemirljiv film za mlajše otroke. Povedati zgodbo iz njihove posebne perspektive. Zgodbo o pogumu, sprejemanju, odraščanju in razumevanju potreb drugih.«
Michael Ekbladh

Redna: 5 €
Znižana*: 4 €
*otroci, dijaki in študetje

Vstopnice lahko kupite na blagajni Kulturnega doma Nova Gorica ali preko spletne prodaje.