14. 12. / Četrtek / 20:00

Francesco Pandolfo, tolkala
Riccardo Pitacco, električni bas
Marco Rigamonti, koreografija
Manuela Marussi, zborovodja in umetniško vodstvo

Božični koncert »Carry the Light«, ki ga pripravlja vokalna skupina Freevoices Show Choir iz Furlanije – Julijske krajine, bo v znamenju raziskovanja žanrov in repertoarjev. Čeprav sledijo tradiciji, si v skupini želijo tokrat preseči celoten glasbeni svet v njegovih različnih izrazih in posebnostih. Na sporedu bodo božične pesmi, spirituali, od maorskega petja, afriških molitev do zelo priljubljenih slovenskih in hrvaških pesmi ter italijanskega kantavtorstva.

»Carry the Light« bo izvirno in inovativno raziskovanje duha božiča, izraženega v večglasju tako glasov kot jezikov. Obeta se prav posebna predstava v tipičnem slogu skupine Freevoices, v kateri je petje združeno s koreografijo, kar je izvirna značilnost te nekonvencionalne zborovske izkušnje, ki se imenuje “show choir”.

Na koncu so tu še kratka razmišljanja, ki jih navdihujejo teme vključevanja, solidarnosti in miru, z močnim čustvenim učinkom. Predstava »Carry the Light« bo edinstvena priložnost za dobro glasbo, veselje in razmišljanje, ter dragoceno darilo za doživljanje božiča v vsej njegovi luči in miru.

Freevoices: »Pojemo v upanju, da svet postane boljši.« (LA REPUBBLICA)

Vstopnina:
15 € – v predprodaji do 8. 12. 2023
19 € – redna cena

Pokrovitelj koncerta je:

Kontakt in informacije:
E: pr@kulturnidom-ng.si

Koncert je nastal v sodelovanju s Kulturnim domom Gorica (I) in sodi v skupni cikel GoGospel.