28. 10. / Sobota / 11:00

Andy Sheppard (Velika Britanija), tenorski in sopranski saksofon
Rita Marcotulli (Italija), klavir
Carlos Bica (Portugalska), kontrabas

Andy Sheppard Trio je projekt uveljavljenega britanskega jazz saksofonista in skladatelja Andyja Shepparda, ene izmed vodilnih osebnosti sodobnega evropskega jazza, ki vključuje tudi italijansko pianistko Rito Marcotulli in portugalskega kontrabasista Carlosa Bico. Njegov edinstven pristop do kontrabasa je glasbenika povzdignil med najvplivnejše in najizvirnejše basiste na področju improvizirane glasbe, priznana pianistka Rita Marcotulli, že dolgo mednarodno znana kot ikona italijanskega jazza, pa vse skupaj dodatno oblikuje v edinstven izdelek. Glasbo za omenjeni trio je Sheppard napisal na začetku leta 2021, ko je svoj čas lahko v celoti posvetil izključno skladateljskemu delu.

Sheppard, Bica in Marcotullijeva so zadnjih dvajset let že večkrat delili oder najrazličnejših prizorišč in »ambientov«. Običajno se srečujejo v večjih zasedbah, njihovo prvo zabeleženo srečanje pa je bilo leta 2002 med velikim projektom Rite Marcotulli z naslovom Koinè. Korenine tria izhajajo iz skupnega pogleda na razvoj zbliževanja glasbenih poti, iz struktur, ki jih je zasnoval Sheppard na podlagi svojih »prosto tekočih melodičnih kompozicij«, ki vabijo vsakega člana zasedbe k neskončnim možnostim improvizacije z odprto estetiko do njenega bistva.

Vabljeni na srečanje treh legend, ki so odgovorne za uveljavitev nekaterih najvišjih ravni glasbenega ustvarjanja na evropski jazz sceni vse od začetka osemdesetih let prejšnjega stoletja.

Koncert je nastal v sodelovanju z društvom Controtempo iz Krmina (I) in mednarodnim festivalom Jazz&Wine of Peace.

Po koncertu sledi degustacija vin Vinske kleti Fornazarič iz Vogrskega

Vstopnina: 20 €