4. 9. / Nedelja / 18:00

Dolina bersaljerjev pri hribu Sei Busi, Ronke/Ronchi dei Legionari
ZVOKI MIRU / SUONI DELLA PACE / THE SOUNDS OF PEACE – 2. koncert

Aleksander Ipavec, harmonika
Piero Purini, sopranski in tenorski saksofon
Matej Špacapan, trobenta

Instrumentalni trio Etnoploč že vrsto let deluje na čezmejnem teritoriju, ki se razteza med Trstom in Benečijo, od koder prihajajo njegovi člani, sicer mednarodno uveljavljeni glasbeniki Aleksander Ipavec (harmonika), Piero Purini (saksofoni) in Matej Špacapan (trobenta). Kilometrino že vrsto let nabirajo tudi v drugih zasedbah in glasbenih projektih. Manj razumljivo polovico njihovega imena sestavlja tržaški narečni izraz za lužo, ploč, ki v prenesenem pomenu označuje tudi mešanico, zmedo, v njihovem primeru fuzijo etno glasbe iz vseh vetrov. V glasbi, ki jo ustvarjajo in izvajajo, svoje načelo brezmejnosti uresničujejo s tem, da združujejo različna glasbena izročila –  jazz standarde in blues, ki jih začinijo s tangom, balkanskimi, italijanskimi ljudskimi, židovskimi in skandinavskimi ritmi ter harmonijami. Dobrodošli na koncert, kjer se brišejo vsakršne meje, tudi glasbene.

V sklopu čezmejnega projekta Zvoki miru, bo na dan koncerta, 4. septembra 2022 potekal tudi voden ogled Debele Griže (Monte San Michele) in topniških kavern.

Obvezne predhodne prijave: info@associazioneprogettomusica.org ali +39 0432 532330
Zbirno mesto: med 8.00 in 8.30 na velikem parkirišču ob izvozu za Cerje, ob lokalni cesti Miren-Opatje selo
Start: 8.30
Dolžina pohoda: 16 km s postanki
Ogled Debele Griže (Monte San Michele) in topniških kavern: 12.00
Predviden prihod v Dolino bersaljerjev: 17.30
Težavnost: nezahtevno do zahtevno
Oprema: pohodniška obleka in obutev, pijača, kosilo iz nahrbtnika
Koncert: 18.00

Po koncertu je organiziran brezplačen prevoz do izhodišča.

Pohoda se udeležite na lastno odgovornost.

POSEBNO OBVESTILO: V primeru slabega vremena pohod odpade, koncert pa bo izpeljan v Foljanu Sredipolja v občinski knjižnici (dvorana Marizza).

Vstop prost.
E: pr@kulturnidom-ng.si

Pohod – obvezne predhodne prijave:

info@associazioneprogettomusica.org

S partnerjema čezmejnega projekta Med zvoki krajev, italijanskim društvom Progetto Musica in zavodom Miren Kras, se pridružujemo pobudi občin Miren-Kostanjevica, Renče-Vogrsko in Komen, ki so združile moči za obnovo pogorelega Krasa. Vstop na oba koncerta je prost, zbrani prostovoljni prispevki pa bodo v celoti namenjeni ozelenitvi čezmejnega Krasa.

Organizatorji