3. 9. / Sobota / 20:00

ZVOKI MIRU / SUONI DELLA PACE / THE SOUNDS OF PEACE – 1. koncert

Veronika Brecelj, violina
Giulio Arnofi, dirigent

V sugestivnem okolju Pomnika miru na Cerju bo na posebnem koncertu za mir med narodi, v tem primeru zlasti med Slovenijo in Italijo, nastopil Orkester FVG. Simfonični orkester je ustanovljen s podporo Furlanije-Julijske krajine in z željo po vrednotenju poklicnih glasbenih talentov na tem območju, tistih že uveljavljenih kot tudi študentov tržaškega Konservatorija Tartini in videmskega Konservatorija Tomadini. Njegov repertoar v svoji pestrosti sega od klasične do sodobne simfonično-komorne glasbe, od opere do operete in mjuzikla, ne izključuje pa tudi glasbeno-scenskih in drugih pop sodelovanj. Orkester bo nastopil pod taktirko Paola Paronija, kot solistka pa se bo predstavila naša mlada, že uveljavljena violinistka Veronika Brecelj.

Veronika Brecelj je dodiplomski študij končala na Univerzi za umetnosti v Berlinu v razredu prof. Tomasza Tomaszewskega, od leta 2017 pa študira pri prof. Silvii Marcovici na Univerzi za glasbo in upodabljajočo umetnost v Gradcu. Veronika je zmagovalka več državnih in mednarodnih tekmovanj. Kot solistka je med drugim nastopila s Simfoničnim orkestrom RTV Slovenija in s Komornim orkestrom Slovenske filharmonije, predstavlja pa se na številnih samostojnih recitalih in festivalih v Sloveniji, Italiji, Avstriji, Poljski, Nemčiji in na Nizozemskem. Za domače in mednarodne umetniške dosežke ji je Konservatorij za glasbo in balet v Ljubljani podelil Škerjančevo nagrado.

Spored: F. Mendelssohn, P. Ramovš

V sklopu čezmejnega projekta Zvoki miru, bo na dan koncerta, 3. septembra 2022, potekal voden pohod na Cerje in ogled spomenika Pomnik miru.

Obvezne predhodne prijave: info@mirenkras.si ali +38631 310 800
Zbirno mesto: med 10.00 in 10.30 na velikem parkirišču ob izvozu za Cerje, ob lokalni cesti Miren-Opatje selo
Start: 10.30
Dolžina pohoda: 15 km s postanki
Predviden prihod na Cerje: 17.30
Težavnost: nezahtevno
Oprema: pohodniška obleka in obutev
Voden ogled Pomnika miru: 18.00
Koncert: 20.00
Prijavnina: 12,00 EUR – vključuje kosilo, okrepčilo na postankih in voden ogled podzemnih jam.

Pohoda se udeležite na lastno odgovornost.

Vstop prost.

E: pr@kulturnidom-ng.si

Pohod – obvezne predhodne prijave:

E: info@mirenkras.si ali

T: +386 31 310 800