10. 2. / Sobota / 17:00

10. 2. / Sobota / 17:00

Zgodbe o kamnu, voden ogled

Razstavna sezona 2023/24

Vabljeni na voden ogled, na katerem boste spoznali razstavljena dela iz nabrežinskega kamna, vključno z deli Edija Carrerja, mentorja simpozijev v kamnolomu Nabrežina.

Ob 17.30 sledi predstavitev projekta “Carso crea(t)tivo/Kreativni Kras” združenja Casa C.A.V.E. v okviru dejavnosti, povezanih s projektom, ki je privedel do ustanovitve “KAMEN – Muzej nabrežinskega kamna in kamnolomov / KAMEN – Museo diffuso delle Cave e della pietra di Aurisina”. Kustosinja razstave Emanuela Uccello se bo skupaj s sokusinjo Pavlo Jarc pogovarjala s Fabiolo Faidiga in Maddaleno Giuffrida, ustvarjalkama in kustosinjama projekta Casa C.A.V.E., s Saro Famiani, vodnico po naravi in ustvarjalko poti med kamni in Krasom, ter Jasno Simoneta, antropologinjo in predsednico Slovenskega kulturnega krožka Nabrežina.

Urnik
petek, sobota in nedelja 10.00-13.00 in 15.00-19.00