20. 1. / Sobota / 20:15

WONKA (2023)

Mala dvorana
Filmska sezona 2023/24

Wonka (Wonka, ZDA, Združeno kraljestvo, 2023, 113 min. )

V tej očarljivi, slastni in na trenutke nevarni pustolovščini, Willy odkrije, da bo večina ljudi izbrala pot pohlepa, toda Willy ve, da za dežjem vedno posije sonce – vse, kar resnično potrebuje, je slediti svojim sanjam in vedno verjeti vase.

Režija: Paul King

Scenarij: Paul King, Simon Farnaby

Fotografija: Chung-hoon Chung

Montaža: Mark Everson

Glasba: Joby Talbot

Igrajo: Timothée Chalamet, Olivia Colman, Hugh Grant, Keegan-Michael Key, Sally Hawkins, Rowan Atkinson

Produkcija: Heyday Films

Distribucija: Blitz film & video distribution d.o.o

Žanr: pustolovska družinska komedija

Ko Willy Wonka, poln upanja in široko odprtih oči, prispe v središče proizvodnje čokolade, ima pri sebi le nekaj kovancev in klobuk, poln sanj. Ena od njih je, da odpre svojo tovarno čokolade, ki bi se lahko primerjala z največjimi na svetu. Toda v velikem in neprizanesljivem mestu Willyju hitro zmanjka denarja, kar ga pripelje do dela v bližnji pralnici. Čeprav se zdi, da so Willyjeve sanje skrhane, njegovi upi niso. Posel izdelovanja čokolade je veliko težji kot se zdi in Čokokartel genija Willyja, ki se ne ustavi pred ničemer in skrbi, da bi svoje stranke obdržal zase, ne sprejema.
Zahvaljujoč njegovi edinstveni in briljantni, pogosto nenavadni iznajdljivosti in pomoči nekaterih najboljših prijateljev, zlasti bistrega mladega dekleta po imenu Noodle, Willy postane bolj kot kadarkoli prej odločen uporabiti svoj talent in vztrajnost, da bi uresničil svoje sanje.

Redna: 5,5 €
Znižana*: 4,5 €
*otroci, dijaki in študentje

Vstopnice lahko kupite na blagajni Kulturnega doma Nova Gorica ali preko spletne prodaje.