17. 11. / Petek / 17:30

VRABČEK RICHARD 2 (2023, sinh.), 6+

Mala dvorana
Filmski vrtiljak 2023/24

Vrabček Richard 2 (Richard the Stork and the Mystery of the Great Jewel, Belgija, Norveška, 2023, 85 min.), 6+

Po šestih letih se na velika platna vrača vrabček Richard! Potem ko je odraščal s štorkljami in bil prepričan, da je tudi sam štorklja in odletel na jug, se bo v nadaljevanju dogodivščin vračal nazaj na sever, vendar znova brez svoje jate.

Režija: Benjamin Quabeck, Mette Tange
Scenarij: Jeffrey Hylton, Philip LaZebnik, Reza Memari
Igralci: Jonathan Failla, Dulcie Smart, Jeffrey Hylton
Distribucija: Karantanija Cinemas
Žanr: animirana družinska pustolovščina

Vrabčka Richarda je posvojila družina štorkelj, ki prezimuje ob Velikem jezeru v severni Afriki. Ko pa Richard ugotovi, da ne bo on tisti, ki bo svojo jato vodil nazaj na sever, se odloči odleteti in potovati sam. Na poti sreča Samijo in njeno jato vrabcev, ujamejo pa jih zlobni marabuji pod vodstvom požrešnega pava Zamana. Edina možnost, da se vrabci osvobodijo, je, da rešijo uganko in najdejo veliki dragulj, vse to pa bo zahtevalo timsko delo, zaupanje in predvsem vse spretnosti, ki jih vrabci in štorklje premorejo.

Redna: 5,5 €
Znižana*: 4,5 €
*otroci, dijaki in študentje

Vstopnice lahko kupite na blagajni Kulturnega doma Nova Gorica ali preko spletne prodaje.