31. 8. / Sobota / 20:00

Valentina Danelon, violina

Tara Korica, violončelo

Ludovica Borsatti, harmonika

Pohod v spremstvu vodnika in poznavalca zgodovine po Poti miru. ustavili se bomo v Hiši opajske kulture in Muzeju prve svetovne vojne. OBVEZNA PRIJAVA!

Nad Vipavsko dolino in morjem se na robu kraške planote dviga razgledna točka Cerje. Tu stoji 25 metrov visok Pomnik miru, ki hrani dragocene zgodovinske in umetniške zaklade. Mogočna zgradba stoji v osrčju naravnega amfiteatra, od koder se ponujajo razgledi, do koder seže oko: proti Jadranskemu morju, Furlanski nižini, Julijskim Alpam in Vipavski dolini. Sedemnadstropni veličastni stolp pripoveduje zgodbo o slovenski zgodovini: od Brižinskih spomenikov, najstarejših ohranjenih zapisov v slovenskem jeziku, do prelomnih dogodkov v prvi svetovni vojni, ki jih je slovenski slikar Rudi Španzel ovekovečil na platnu z naslovom Ples življenja in smrti, ki slovi kot slovenska Guernica. Pa vse do protifašističnega gibanja TIGR in vojne za slovensko samostojnost. Razgledna ploščad na vrhu stolpa simbolizira pogled v prihodnost. V četrtem in petem nadstropju Pomnika miru redno prirejajo razstave.

Pohoda se udeležite na lastno odgovornost!

Zbirno mesto: ob 9.30 na velikem parkirišču ob izvozu za Cerje, ob lokalni cesti Miren-Opatje selo

Dolžina pohoda: 11 km s postanki

Težavnost: nezahtevno, kosilo v jami Pečinka

Oprema: pohodniška obleka in obutev

Voden ogled Pomnika miru: 17.30

Brezplačen koncert: 20.00

Možna prenočitev v partnerskih nastanitvenih objektih.

Vstop prost

www.kulturnidom-ng.si
www.mirenkras.si

Obvezna prijava za pohod do 26. avgusta 2023 prek e-naslova info@mirenkras.si ali telefonske številke 031 310 800.

Prijavnina: 15 € (vključuje kosilo, okrepčilo na postankih in voden ogled podzemnih jam)

V sodelovanju z