3. 11. / Petek / 17:30

SPIDER-MAN: POTOVANJE SKOZI SPIDER-SVET (2023), 9+

Mala dvorana
Filmski vrtiljak 2023/24

Spider-Man: Potovanje skozi Spider-svet (Spider-Man: Across the Spider-Verse, Kanada, ZDA, 2023, 140 min.)

Potovanje skozi Spider-svet izkoristi vse presežne elemente prvega filma, jih nadgradi ter ponudi dobri dve uri napete zgodbe, drame, akcije, humorja, izjemne glasbe in inovativne animacije. Ta se pokloni stripovski estetiki Spider-Mana, ob tem pa uporabi različne animacijske tehnike – in tudi igrani film – za prikaz drugih dimenzij, hkrati pa skozi samosvoje pristope in upodobitve ne prikaže le dogajanja, temveč tudi čustvena stanja junakov.

Režija: Joaquim Dos Santos, Kemp Powers, Justin K. Thompson
Scenarij: Phil Lord, Christopher Miller, Dave Callaham
Glasba: Daniel Pemberton
Igrajo: Shameik Moore, Hailee Steinfeld, Oscar Isaac, Jason Schwartzman, Issa Rae, Karan Soni, Daniel Kaluuya
Distribucija: Con film d.o.o.
Žanr: animirana akcijska pustolovščina

Po ponovni združitvi z Gwen Stacy, se petnajstletni Miles Morales, prijazni človek-pajek iz Brooklyna, nenadoma znajde v drugem vesolju, kjer sreča ekipo Spider-Manov, ki so zadolženi za zaščito Multiverzuma. Toda ko se med sabo sprejo o tem, kako se spopasti z novo grožnjo, se Miles zaplete v boj s kolegi in se mora ponovno naučiti, kaj pomeni biti junak, da bi rešil ljudi, ki so mu najbolj pri srcu.

Komentar
“Animacijske tehnike in njihova uporaba v pripovedovanju zgodbe naredita Spider-Mana za favorita za oskarja za animirani celovečerni film. Nekateri kritiki so film že razglasili za najboljšo zgodbo o Spider-Manu doslej, kar je zelo smela trditev, saj se je ta junak pojavil v kopici odličnih filmov, risank in iger, a nobenega dvoma ni, da gre za izdelek, ki lahko gledalca osupne in prilepi na sedež.”
Igor Harb, siol.net

Redna: 5,5 €
Znižana*: 4,5 €
*otroci, dijaki in študentje

Vstopnice lahko kupite na blagajni Kulturnega doma Nova Gorica ali preko spletne prodaje.