5. 1. / Petek / 17:30

Mala dvorana
Filmski vrtiljak 2023/24

Race! (Migration, ZDA, 2023, sinh., 82 min.), 7+

Animirana komedija, o premagovanju strahov ter odpiranju svetu in novim priložnostim, je vizualni spektakel, kakršnega v zgodovini Illuminationa še ni bilo, značilnim subverzivnim humorjem ter pristnim srcem, nepozabnimi liki in veselo glasbo.

Režija: Benjamin Renner, Guylo Homsy
Scenarij: Mike White
Glasba: John Powell
Igrajo: Elizabeth Banks, Carol Kane, Awkwafina, Danny DeVito, Keegan-Michael Key, Kumail Nanjiani, David Mitchell, Caspar Jennings, Tresi Gazal
Distribucija: Karantanija Cinemas
Žanr: animirana komična pustolovščina

Družina Mallard živi po ustaljenih tirnicah. Medtem ko je oče Mack zadovoljen, da njegova družina varno živi v domačem ribniku, si mati Pam želi malce pretresti vsakdan in pokazati svojima otrokoma – najstniškemu sinu Daxu in hčerki Gwen – ves širni svet. Potem ko družina rac selivk pristane na njihovem ribniku z vznemirljivimi zgodbami o oddaljenih krajih, Pam prepriča Macka, da se odpravijo na družinsko potovanje, preko New Yorka, na tropsko Jamajko. Ko pa družina Mallard odleti na jug, se njihovi dobro zastavljeni načrti hitro ponesrečijo. Izkušnja jim bo razširila obzorja, jim prinesla nova prijateljstva in dosegli bodo več, kot so si mislili, da je mogoče, obenem pa se bodo drug o drugem – in o sebi – naučili več, kot so si kadarkoli predstavljali.

Redna: 5,5 €
Znižana*: 4,5 €
*otroci, dijaki in študentje

Vstopnice lahko kupite na blagajni Kulturnega doma Nova Gorica ali preko spletne prodaje.