8. 9. / Petek / 17:30

Mala dvorana
Filmski vrtiljak 2023/24

Preprosto super (Just Super, Norveška, 2023, 76 min., sinh), 7+

Kako se otroci soočajo z visokimi pričakovanji staršev in okolice? Je narobe, da so otroci ves čas na svojih telefonih in računalnikih? Moramo res vsi biti super ali je dovolj, da smo preprosto to, kar smo?

Režiser: Rasmus A. Sivertsen
Scenarij: Kamilla Krogsveen
Produkcija: Åshild Ramborg, Stian Tveiten
Glasba: Stein Johan Grieg Halvorsen, Eyvind Andreas Skeie
Igrajo: Hennika Eggum Huuse, Todd Monrad Vistven, Johannes Kjærnes, Tobias Santelmann, Kari Simonsen, Henriette Marø, Line Verndal, Atle Antonsen, Desta Marie Beeder, Charlotte Frogner
Distribucija: FIVIA – Vojnik
Žanr: Animirani – družinski film

Življenje 11-letne Hedvike se postavi na glavo, ko dobi priložnost, da prevzame očetovo vlogo mestnega superjunaka. Obstaja pa le ena težava – Hedvika nima nikakršnih predpogojev za superjunakinjo. Je lenobna in malce okrogla, predvsem pa jo bolj kot vloga fit superjunakinje zanimajo računalniške igrice. Kmalu ugotovi, da se bo morala obrniti na svojega atletskega nečaka Adriana in že malce pozabljivo babico. Bo Hedvika vseeno našla svoje supermoči in izpolnila družinsko zapuščino brez očetove vednosti?

Komentar
»To je eden tistih redkih projektov, na katere le redko naletiš – navdušujoča zgodba, ki je resnično zabavna za vso družino, predvsem pa spodbuja k razmišljanju. Prepričan sem, da osrednjega sporočila filma »NI POTREBNO BITI SUPERJUNAK, DA BI BIL SUPER!« v naši tekmovalni družbi ni mogoče dovolj ponoviti.«
Åshild Ramborg, producent

O avtorju
Rasmus A. Sivertsen je eden najbolj plodnejših skandinavskih režiserjev, ki je režiral več animiranih TV serij, številne oglase in 12 igranih filmov, ki so bili prikazani na številnih mednarodnih filmskih festivalih. Tokratni film je po njegovih besedah osupljiv, zabaven in spektakularen film o superjunakih za vso družino, poseben pa je predvsem zato, ker gre za izviren koncept in temo, ki ga osebno zelo zanima.

Redna: 5,5 €
Znižana*: 4,5 €
*otroci, dijaki in študentje

Vstopnice lahko kupite na blagajni Kulturnega doma Nova Gorica ali preko spletne prodaje.