17. 3. / Petek / 17:30

Mala dvorana

Filmski vrtiljak 2022/23

Pozabljenčki (Extinct, Kitajska, ZDA, 2021, 84′, sinh.), 7+

Razgibana, duhovita in očarljiva pustolovščina, ki vsebuje prej nikoli videne elemente.

Režija: David Silverman, Raymond S. Persi
Scenarij: Joel H. Cohen, John Frink, Rob LaZebnik
Igrajo: Adam DeVine, Rachel Bloom, Ken Jeong
Distribucija: Blitz Film & Video Distribution
Žanr: animirana pustolovščina

Opi in Edi sta sestra in brat, vrste Flamelčki. To so ljubke kosmate živalce v obliki krofkov, ki leta 1835 živijo na otoku Galapagos. Naša junaka po naključju potujeta skozi čas, s pomočjo časovnega cveta, iz leta 1835 v moderni čas v Šanghaju. Tu prvič vidita promet, trans maščobe in spoznata ljubkega psička z imenom Karli, ki jima pomaga razumeti kje in v katerem času se nahajata. Karli se odloči, da jima bo pomagal pri vrnitvi domov. Pelje ju v muzej, kjer na njuno grozo izvesta, da so Flamelčki izumrli leta 1835, takoj zatem, ko so padli v časovni cvet. Opi in Edi ugotovita, da se bosta morala vrniti nazaj v preteklost. Od teh dveh nerodnih bitij je namreč odvisen ne samo njun obstoj temveč preživetje celotne vrste … S tem pa morda spremenita tudi potek zgodovine.

Redna: 5 €
Znižana*: 4 €
*otroci, dijaki in študentje

Vstopnice lahko kupite na blagajni Kulturnega doma Nova Gorica ali preko spletne prodaje.