3. 2. / Sobota / 20:15

PERO (2023)

Mala dvorana
Cikel slovenskega filma 2024

Pero (Slovenija, 2023, barvni, 98 min.)

Režija: Damjan Kozole
Scenarij: Damjan Kozole
Fotografija: Sašo Štih
Montaža: Matic Drakulič
Nastopajo: Primož Pirnat (kot Pero), Martina Ščavničar (kot direktorica filma Tina), Mojca Partljič (kot dekle za šankom), Nataša Burger (ona sama), Jurij Drevenšek (on sam), Nataša Barbara Gračner (ona sama), Nina Ivanišin (ona sama), Tomi Janežič (on sam)
Produkcija Vertigo, RTV Slovenija
Festivali, nagrade: Portorož 2023
Distribucija: Vertigo

Poklon življenju, karieri in strahovom Petra Musevskega.

Izjava
»Za mene je bil vedno Pero, ne Peter. Leta 2002 sva snemala film Rezervni deli in to je bil začetek najinega prijateljstva in sodelovanja. Potem sva skupaj posnela še šest filmov. Postal je obraz slovenske kinematografije, na IMDB-ju ima 55 naslovov, prejel je srce Sarajeva za najboljšega igralca in številne druge nagrade; filmi, v katerih je igral, so se predstavili na najpomembnejših festivalih, prejeli leva prihodnosti v Benetkah, nagrado za režijo v Karlovih Varih … Konec leta 2019 sva začela pripravljati nov film. O njem in njegovih demonih. Marca 2020, na začetku koronakrize, je Pero naredil samomor. Nisva posnela niti kadra. Najprej sem se odločil, da tega filma ne bo. Vendar sem čutil potrebo, da ga vseeno posnamem. Da se z njim poslovim od Perota.

Med nastajanjem filma sem spoznaval, da to ni samo film o Perotu, ampak tudi film o meni in o nas, in da ne odhaja samo prijatelj, ampak izginjata tudi družba in svet, v katera smo verjeli.«

Damjan Kozole, režiser in scenarist

Redna: 5,5 €
Znižana*: 4,5 €
*otroci, dijaki in študentje

Vstopnice lahko kupite na blagajni Kulturnega doma Nova Gorica ali preko spletne prodaje.