4. 8. / Četrtek / 21:00

ORKESTER (2021)

Ploščad Silvana Furlana, Nova Gorica
Letni kino Silvana Furlana 2022

Orkester (Slovenija, 2021, 111 mn.)

Režija in scenarij: Matevž Luzar
Fotografija: Simon Tanšek
Zvok: Julij Zornik
Igrajo: Gregor Zorc, Gregor Čušin, Jernej Kogovšek, Alexander Mitterer, Marie Hofstätter, Lovro Lezič, Gaber K. Trseglav, Vesna Pernarčič, Ana Facchini, Mateja Pucko, Mojca Funkl, Marinka Štern, Ela Murko, Ines Pavlič, Matej Abrahamsberg
Distribucija: Gustav film

Filmska zgodba Orkester spremlja rudarski pihalni orkester iz Zagorja ob Savi, ki se napoti na gostovanje v pobrateno mesto v Avstriji, kjer ima napovedan figuralni paradni nastop pihalnih godb.
Spremljamo zgodbo s petih perspektiv – z vidika dveh voznikov avtobusa, z vidika problematičnih najstnikov, z vidika žena, ki so ostale doma in uživajo v svobodi, z vidka nezaupljivih avstrijskih gostiteljev in na koncu z vidika celotnega orkestra, ko se pojavi zadnji izziv na poti domov, ko nekdo od članov misli, da so z avtobusom nekaj zadeli. Koga ali kaj?

E: mestnagalerija@kulturnidom-ng.si