15. 3. / Petek / 17:30

NINA IN JEŽEVA SKRIVNOST (2023, sinh.), 7+

Mala dvorana
Filmski vrtiljak 2023/24

Nina in ježeva skrivnost (Nina et le secret du hérisson, Francija, Luksemburg, 2023, 77 min., sinh.), 7+

Barvita in napeta animirana detektivka, v kateri iznajdljiva otroka skrivaj rešujeta težave, ki jih je povzročil svet odraslih. Svoje mesto v svetu najdeta, ko pomagata drugim.

Režija: Jean-Loup Felicioli, Alain Gagnol
Scenarij: Alain Gagnol
Vizualna podoba: Jean-Loup Felicioli
Montaža: Sylvie Perrin
Glasba: Serge Besset
Glasovi: Maja Kunšič (Nina), Blaž Šef (Sami), Teja Bitenc (Mehdi), Gašper Malnar (jež), Gašper Jarni (Vincent), Maša Derganc (Kamila), Vesna Pernarčič (gospa Kovač), Matej Recer (Jasin), Andrej Murenc (varnostnik Lupin)
Festivali, nagrade: Annecy 2023, Fantoche IFF Baden 2023, Locarno Kids IFF 2023, Lucas CFF Frankfurt 2023 (nagrada ECFA)
Distribucija: Fivia – Vojnik
Žanr: animirana detektivka

Desetletna Nina obožuje zgodbe, ki ji jih vsak večer pripoveduje oče. V njih je glavni junak jež, ki neustrašno odkriva svet. Nekega dne pa oče, skupaj z drugimi delavci, izgubi delo v bližnji tovarni. Nino začne skrbeti za prihodnost družine. Na srečo je tu Mehdi, Ninin najboljši prijatelj. Kaj če bi zaklad, skrit v stari tovarni, rešil vse njihove težave? Nina s polno paro kuje načrte, Mehdi pa bi raje vsak korak dvakrat premislil. Toda drug na drugega se lahko vedno zaneseta. Začne se napeta pustolovščina, v kateri morata pobegniti stari sosedi in njeni mački, preslepiti pajdaša pohlepnega tovarnarja in njegovega ogromnega psa, hkrati pa vse skupaj skriti pred starši. Na srečo jima je v pomoč še pogumni ježek, pa tudi domišljija, ki te nikdar ne pusti na cedilu!

Redna: 5,5 €
Znižana*: 4,5 €
*otroci, dijaki in študentje

Vstopnice lahko kupite na blagajni Kulturnega doma Nova Gorica ali preko spletne prodaje.