2. 8. / Sreda / 21:00

NEBO NAD BERLINOM (1987)

Ploščad Silvana Furlana, Nova Gorica
Letni kino Silvana Furlana 2023

Nebo nad Berlinom (Der Himmel über Berlin, Nemčija, 1987, 128 min.)

Hipnotična simfonija velemesta in melanholična elegija za Berlinom na predvečer padca zidu predstavlja režiserjevo vrnitev v domovino, saj gre za Wendersov prvi nemški film po osmih letih v Ameriki. Nebo nad Berlinom, navdihnjen z Rilkejevo poezijo, posvečen Ozuju, Truffautu in »drugim padlim angelom« ter posnet v omamni črno-beli in barvni fotografiji Henrija Alekana, je Wendersu prinesel nagrado za najboljšo režijo v Cannesu leta 1987.

Dogodek v sodelovanju s Slovensko kinoteko in Društvom primorskih arhitektov.

Režija: Wim Wenders
Scenarij: Wim Wenders, Peter Handke, Richard Reitinger
Fotografija: Henri Alekan
Glasba: Jürgen Knieper, Laurent Petitgand
Igrajo: Bruno Ganz, Solveig Dommartin, Otto Sander, Curt Bois, Peter Falk, Hans Martin Stier, Elmar Wilms, Sigurd Rachman, Beatrice Manowski, Lajos Kovács
Distribucija: FIVIA – Vojnik

Na strehah visoko nad Berlinom so angeli, nevidna in sočutna bitja, ki slišijo najbolj skrite misli običajnih ljudi. Tudi Damiel in Cassiel prisluškujeta bolečinam in bojaznim smrtnikov. A ko se Damiel zaljubi v prelepo cirkuško artistko Marion, se sklene odreči svoji nesmrtnosti in postati človek. Skozi preobrazbo ga vodi Peter Falk, ki v filmu odigra samega sebe.

E: mestnagalerija@kulturnidom-ng.si

V primeru dežja bo projekcija v Mali dvorani Kulturnega doma Nova Gorica.