28. 9. / Sobota / 20:00

Mala dvorana
Festival srednjeveške in renesančne glasbe Flores Musicae 2024

NADZEMELJSKE ZVOČNE POKRAJINE

GOMBAČ – RAON (Slovenija – Portugalska)

Boštjan Gombač, duduk, rekonstrukcija najstarejšega glasbila na svetu, klarinet, bas klarinet, melodike, žvižg, lira, žepna trobenta, krilovka, bodhran, glas, zvočila

Eduardo Raon, harfa in elektronika

Boštjan Gombač je slovenskemu občinstvu dobro poznana osebnost. Pihalec « brez meja » je v svoji bogati in eklektični 20-letni karieri posnel 140 albumov z najrazličnejšimi zasedbami, leta 2017 pa je tudi prejel nagrado Prešernovega sklada. Tokratni projekt Gombač-Raon bo veliko več kot umetnost dveh glasbenikov, na dveh glasbenih inštrumentih. Kot umetnika sta nedvomno »posebneža« med klasično izobraženimi glasbeniki, saj ju nemiren ustvarjalni duh ves čas potiska v nove izzive, nove projekte in predvsem v nove zvočne krajine ter svetove. Tovrstni sferi bo zagotovo sledila presenetljiva glasbena izkušnja: ustvarjalca bosta na koncertu izvedla svoje avtorske skladbe, v katerih se prepletata glasba, ki sta jo ustvarila za film in gledališče, ter celo improvizacija. Njuno izvajanje lahko opišemo kot film z dolgimi kadri, ki občinstvo popelje od melanholičnih zvokov, armenskega duduka preko rekonstrukcije najstarejšega glasbila pa vse do zvokov narave, ptic, vetra, ko se s harfo in elektroniko ter različnimi glasbili in zvočili sprehajata po zvočnih pokrajinah.

Vstop prost.

E: pr@kulturnidom-ng.si