21. 12. / Četrtek / 20:00

21. 12. / Četrtek / 20:00

KRATKI MADŽARSKI

Mala dvorana

V sodelovanju z Lisztovim inštitutom – Madžarskim kulturnim centrom Ljubljana.

Režija: različni avtorji

Žanr: kratki animirani filmi

• Cosmic Jacuzzi

Anikó Takács (Moholy-Nagy University of Art and Design), Madžarska, 2015, 09′

Nenavadna zgodba o dveh kamionarjih, ki se z zapuščene ceste podata na neverjetno potovanje v vesolje.

• Vez (Kötelék / Bond )

Judit Wunder, Madžarska, 2016, 09′

Ženska živi v popolni samoti in si srčno želi ljubezni. Ko spozna mačku podobno senčno bitje in rodi tri male mucke, se spletejo nove vezi. Toda bitje izgine, njej pa ostaneta materinska sreča in žalost ob izgubi ljubimca.

• Entropia

Flóra Anna Buda (Moholy-Nagy University of Art and Design Budapest) Madžarska, 2019, 10’29”

Entropia je prostor treh vzporednih vesolj, kjer tri dekleta živijo v različnih okoliščinah. Nekoč vesolja preleti muha in v sistem vnese hrošča. Vesolja se začnejo sesuvati in pregrade med dekleti izginejo.

• Gospod Mare (Lidérc Úr / Mr Mare)

Luca Tóth, Madžarska, 2018, 19’26”

Delo, ki je z vidika likov in ritma bolj zadržano, je melanholična komorna drama o ljubezni, ki se vrti okoli osamljenega užitkarja in njegovega uglajenega, a na videz čudaškega miniaturnega plešastega spremljevalca, ki mu je kot boleč žulj zrasel iz prsnega koša tik nad srcem.

Brezplačne vstopnice dobite na blagajni Kulturnega doma Nova Gorica.