7. 3. / Četrtek / 20:00

7. 3. / Četrtek / 20:00

JURE POČKAJ S POZABLJENIM ORKESTROM

Velika dvorana

Koncert ob dnevu žena bo letos oblikoval baritonist Jure Počkaj s Pozabljenim orkestrom v sestavi mladih, izkušenih in akademskih glasbenikov, ki bodo pričarali večer z barvito paleto melodij, ki so nam zasidrane v dušo.

Jure Počkaj velja za enega najbolj priznanih mednarodnih baritonistov v srednji in južni Evropi. Njegovi koncerti navdušujejo občinstvo, ki uživa v vrhunski in sproščeni izbrani glasbi. Poleg zakladnice najprepoznavnejših opernih, napolitanskih in zimzelenih slovenskih napevov programu dodaja prepoznavno avtorsko noto. Skratka, karizmatični baritonist s svojim strastnim glasom in vzneseno interpretacijo daje že ob prvem poslušanju novim avtorskim kreacijam občutek brezčasnosti, večnim melodijam pa vdahne novo življenje.

V začetku leta se je na Puccini Gala večeru predstavil v Vidmu ob počastitvi 100. obletnice smrti maestra Puccinija in obeležitvi priznanja opernega petja na UNESCOv seznam, v Novi Gorici pa nas bo na glasbeno doživetje popeljal s slavno Con te partirò.

Vstopnina:

16 € – redna cena