9. 10. - 20. 10.

JASMINA ROJC: IZDELAVA NAKITA IZ ROČNO POLSTENE VOLNE IN POSLIKANIH MORSKIH NAPLAVIN LESA – Zaključeno za šole

Mestna galerija Nova Gorica
9. 10. - 20. 10.

Mestna galerija Nova Gorica
Otroške likovne ustvarjalnice 2023/24

Mestna galerija Nova Gorica v oktobru vabi na otroške likovne ustvarjalnice, ki jih bo vodila oblikovalka in magistra slikarstva Jasmina Rojc. Na tokratnih otroških delavnicah bodo otroci izdelovali nakit.

Udeleženci bodo izdelali prav posebne  ogrlice in broške ter se hkrati seznanili z ročnim polstenjem volne oziroma filcanjem. Polstenje je najstarejši postopek obdelovanja volne in velja za eno najstarejših tehnik tekstilne umetnosti. Otroci bodo ustvarjali mokro polstene oblike. Mehko volno bodo valjali, gnetli in gladili v topli vodi z milnico. Ob tem bodo razvijali lastno ustvarjalnost, motivacijo ter grobo in fino motoriko.

Poleg polstenih oblik, bodo otroci dodali nakitu tudi ročno poslikane koščke lesenih morskih naplavin. Ob tem bodo spoznavali odnos do različnih materialov (mehko-trdo, mokro-suho, hladno-toplo gladko-hrapavo, …).

Otroci potrebujejo: volna za polstenje, akrilne barve, čopiče, zaščitne haljice.

Delavnica primerna za starejše vrtčevske otroke, prvo in drugo triado OŠ.

V primeru kakršne koli spremembe, je potrebno organizatorja obvestiti vsaj 2 dni pred delavnico.

E: mestnagalerija@kulturnidom-ng.si